Zastosowanie folii w ogrodnictwie – ochrona roślin

W ogrodnictwie stosuje się różne materiały, które mają pomóc w ochronie roślin i zapewnieniu im najlepszych warunków do wzrostu. Wśród tych materiałów na szczególną uwagę zasługuje folia ogrodnicza. Jest to zazwyczaj folia przezroczysta, czyli inaczej folia transparentna.

Wykorzystanie folii ogrodniczej do budowy szklarni

folia ogrodniczaTaka folia może być stosowana do tworzenia zadaszenia dla roślin. Z folii ogrodniczej można stworzyć niedrogą szklarnię, w której można uprawiać warzywa i owoce. Czy folia naprawdę przynosi jakiekolwiek rezultaty? Okazuje się, że tak. Nie tylko chroni rośliny przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych tj. grad czy silny deszcz i wiatr. Folia ogrodnicza ma za zadanie zapewnić odpowiednie warunki atmosferyczne dla wzrostu roślin. Pod folią jest bardzo wilgotno, a jak wiadomo, rośliny uwielbiają wilgoć i duże ilości wody. Trzeba pamiętać o tym, by rośliny pod folią często podlewać, bo parowanie zachodzi bardzo szybko. Najlepiej podlewać rośliny pod folią dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem. Nie należy tego robić w południe, kiedy słońce najmocniej świeci, bo wtedy można doprowadzić do poparzenia i wyschnięcia roślin. Poza tym przez przezroczystą folię promienie słoneczne docierają do roślin z większą siłą. Dzięki temu rośliny przeprowadzają proces fotosyntezy znacznie sprawniej. Dodatkowo można nawozić rośliny.

Warto wspomnieć o tym, że folia ogrodnicza służy też do okrywania gleby, w której zostały posiane rośliny. Gleba będzie ciągle wilgotna, dzięki czemu kiełkowanie będzie trwało znacznie krócej. Później oczywiście folię można zdjąć, by rośliny mogły dalej wyrastać w górę. Stworzenie szklarni z folii jest mało kosztowne. Najlepiej wybierać grubsze folie, które będą lepiej chronić rośliny przed różnymi szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Wynajęte samochody osobowe<< >>Tanie i fajne fajerwerki