Zakupowa rutyna

Każdy człowiek ma w swoim życiu jakieś rutyny. Są one bardzo komfortowe, ponieważ wykonywane były dziesiątki, bądź nawet setki tysięcy razy.

Kalendarze to produkty chętnie kupowane przez ludzi

kalendarze firmoweJesteśmy więc do nich świetnie przyzwyczajeni i nasz umysł wręcz odpoczywa kiedy popadamy w taką rutynę. Jednak tak samo jak w związku pomiędzy dwojgiem ludzi, mogą one być bardzo niekorzystne dla wykonującego je człowieka. Zauważyłem to kiedyś obserwując moją zakupową rutynę. Wiele rzeczy które wrzucałem do sklepowego koszyka nie były już mi bowiem potrzebne. Zbierałem je z półki w markecie z przyzwyczajenia, ponieważ zwykle wykonywałem zakupy w pośpiechu bądź miałem zajęty umysł kompletnie czymś innym. Wtedy często również wpływały na mnie, otaczające plakaty reklamowe. Znane produkty, które prezentowały te papierowe formy promocji, wydawały mi się odpowiednie do kupienia i bardzo potrzebne. Wracając do domu, doszedłem w pewnym momencie do wniosku, że wszystkie takie foldery reklamowe, wywołują u nas bardzo niekorzystne rutyny. Przyzwyczajają nas one bowiem do widoku pewnych produktów, których wcale nie potrzebujemy w swoim życiu, bądź są zbytnim luksusem. Często również nie zdajemy sobie sprawy, ze możemy kupić o wiele tańszy i bardziej odpowiedni produkt. Kiedy zauważyłem u mnie taki precedens zacząłem więc szukać powodu dlaczego wybieram dane marki. Nie oglądałem bowiem telewizji, a w radiu samochodowym słucham wyłącznie własnych płyt. Rzadko więc zdarza mi się obejrzeć jakąś reklamę które mogłaby mi utknąć w pamięci. Przeszukując swoje mieszkanie znalazłem jednak różne gadżety reklamowe. Zdałem sobie sprawę, ze to właśnie w moim mieszkaniu jestem otoczony sloganami firm i logotypami. Kalendarze firmowe i kubki reklamowe były bowiem powszechne w moim mieszkaniu. Nie wspominając już o długopisach i smyczach do kluczy które tonami pojawiały się w moim życiu codziennym.
Myślę, że to one właśnie wpływały znacznie na moją zakupową rutynę. Teraz staram się ograniczać ilość takich gadżetów w moim domu aby nie stać się nieświadomym konsumentem.

Sposób na efektywne banery<< >>Wybieramy artykuły higieniczne dla naszego malucha