Za dużo pali?

Od zawsze bolączką producentów samochodów, a także ich użytkowników było spalanie paliwa. Poczynając od stosowania lżejszych konstrukcji nadwozia, rozwój nowych technologii, konstruowanie coraz bardziej zaawansowanych silników, aż po elektroniczne systemy kontroli spalania i eco driving, chwytano się różnych sposobów, aby uczynić nasze cztery (lub więcej kółek) bardziej ekonomicznymi i ekologicznymi.

Waga samochodowa potrafi  zdiagnozować nam problemy z dużym spalaniem

waga kolejowaWaga samochodowa! Słyszeliście o takim urządzeniu? Kiedy pomyślimy o wysiłkach producentów samochodów w rozwoju kolejnych modeli, rzadko kiedy na myśl przychodzą wagi samochodowe(taka waga kolejowa tylko mniejsza). Dzięki tym urządzeniom zarówno wielkie koncerny samochodowe i całe grono przedsiębiorców z różnych sektorów gospodarki, wykorzystuje wagi najazdowe w różnych celach. Nie wspomnę już nawet o służbach granicznych, które przecież muszą mieć odpowiednie narzędzia. Jak jednak odnosi się to do mnie? – pomyślisz. Przecież nie projektujesz samochodów ani nie prowadzisz firmy transportowej! Najpewniej jednak jesteś kierowcą i troska o ceny paliwa oraz jego ilość spalaną przez twoje auto nie jest ci obca. I tu wracamy do kluczowej sprawy w tym kontekście – wagi samochodu. Nie zastanawiasz się czasami ile niepotrzebnych obciążeń wozisz w samochodzie? Ludzie potrafią wozić ze sobą pół mieszkania!

 Odkurzacz, leżaki, niewyrzucona makulatura, zjedzone przez mole koce… Gdzieś w okolicy na pewno ktoś posiada wagi platformowe i waży samochody w różnych celach. Skorzystaj z tego i zważ swój samochód. Wyniki mogą cię zadziwić!

Marzą mi się rowery holederskie<< >>Przykry problem młodej matki i pościel niemowlęca do łóżeczka