Yerba mate i miód manuka oraz inne zdrowe produkty spożywcze

Jeszcze do niedawna w sklepach dostępna była tylko czarna herbata, obecnie możemy w nich znaleźć mnóstwo rodzajów herbaty, owocowe, białe, zielone, hibiskus i wiele innych. Jednak ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszy się herbata yerba mate.

Miód manuka – idealny zamiennik cukru

miód manuka sklep internetowySą to suszone liście pozyskiwane z ostrokrzewu paragwajskiego, szczególnie cenione ze względu na swoje właściwości pobudzające. Dzięki zawartości mateiny pobudza jeszcze silniej niż kofeina. Yerba mate to jednak nie jest zwykła herbata. Bardziej przypomina zioła do zaparzania. Przede wszystkim ilość jaką sypie się do zaparzania znacznie różni się od ilości suszonych liści w torebce zwykłej herbaty, dlatego jej spożywania potrzebne są nam specjalne naczynka do yerba mate. Głównym elementem jest rurka zakończona sitkiem przez którą spożywamy napar tak, aby susz pozostał w naczyniu. Drugim elementem jest matero, czyli naczynie wykonane najczęściej z owocu tykwy, w którym zaparzamy herbatę. Zestawy yerba mate oczywiście możemy zakupić w każdym sklepie internetowym z ekologiczną żywnością, a także w różnych sklepach stacjonarnych. Z racji, że herbata ma mocno gorzki smak, dlatego warto zaopatrzyć się dodatkowo w miód manuka sklep internetowy dostarczy nam go bez problemu, warto go wykorzystać aby nie psuć właściwości zdrowotnych her herbaty przez dodatek cukru.

 

Yerba mate ma bowiem niezwykłe właściwości jak na przykład stymuluje umysł i koncentrację, ma ona bowiem działanie pobudzające jednak nie wypłukuje magnezu z organizmu jak w przypadku kawy.

Budowa drogi przez mieszkańców<< >>Przełom w technologii - wydruki 3d!