Wytrzymałe przyczepy rolnicze bez względu na producenta

Nowe czy używane? Polskie czy zagraniczne? Jak kupować produkty byśmy byli z nich usatysfakcjonowani? Dziś zajmiemy się tą własnie kwestią. Rozmawialiśmy ostatnio z kolegami w redakcji, o tym jak ich zakup trafił do Urzędu Ochrony Konsumenta i rozgorzała dyskusja – kiedy warto iść się kłócić, a kiedy warto odpuścić.

Przyczepy rolnicze: polskie, zagraniczne, nowe i używane

solidne przyczepy rolniczeJak jest naszym zdaniem? Nie doszliśmy do porozumienia. Jednym smakuje spaghetti w wersji polskiej innym tylko to oryginalne, włoskie. Jedni wolą audi, inni japońskie marki. Nawet przyczepy rolnicze – okazuje się – mają swoich producentów znanych i tych mniej popularnych. Zatem, które to są solidne przyczepy rolnicze ? Czy te znanej marki? Czy te drogie? Czy te na które jest dłuższa gwarancja? Przyczepiliśmy się tych przyczep, ponieważ jest to dobry przykład – praktycznie brakuje tu walorów estetycznych. Żaden rolnik nie powie: wybieram przyczepy tej marki, bo mi się podobają. Kryteriami będą tu: wieloletnia wytrzymałość, cena, odporność na niesprzyjające warunki i niezawodność. Jeśli te kryteria wskażą na zagraniczną markę to czemu nie? Nowe czy używane? Przejrzeliśmy ogłoszenia z przyczepami, umówiliśmy się z kilkoma sprzedającymi, obejrzeliśmy naszym „fachowym”, redakcyjnym okiem i wysnuliśmy wniosek – brać używane, jeśli nie mamy nadmiaru gotówki. Przyczepy wyglądały tylko mniej estetycznie, a doszliśmy chwilę wcześniej do tego, że jest to kryterium raczej nie brane pod uwagę przez rolników.

Podsumowując: moi drodzy, czasem nie warto koniecznie mieć nowe „cacko”, używane jest prawie tak samo wartościowe. Oczywiście nie zawsze i z tym tez się zgadzamy, ale według nas, nie warto przepłacać, jeśli chcemy zaoszczędzić. Po drugie: polskie czy zagraniczne – to nie jest istotne. Istotny jest sam wyrób, choć wiemy, że czasem jest „dobre, bo polskie”!

Wypożyczalnie skuterów<< >>Gaśnice samochodowe