Wskazania do wykonania zabiegu powiększania ust

Coraz więcej kobiet decyduje się na powiększenie ust w gabinetach medycyny estetycznej. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na taki zabieg, powinien wiedzieć, jakie są wskazania do jego wykonania i jak przebiega. Usta nie tylko można powiększać, ale przede wszystkim modelować.

Powiększenie ust za pomocą kwasu hialuronowego

powiększanie ust bielskoWykonuje się to za pomocą kwasu hialuronowego. Po zabiegu usta są większe, ale też zdecydowanie lepiej nawilżone. Wynika to z faktu, że kwas hialuronowy zatrzymuje wodę w tkankach. Takie głębokie nawilżenie tkanek sprawia, że usta wyglądają zdrowo i ładnie. Terapia stosowana jest po to, by nadać ustom konkretny kontur. Wskazaniem do wykonania takiego zabiegu może być nie tylko chęć posiadania większych ust, ale np. asymetria ust. Wtedy terapia będzie się skupiać na wymodelowaniu ust w taki sposób, by były równe i wyglądały naturalnie. Takie powiększanie ust bielsko można wykonać w wielu gabinetach medycyny estetycznej i nie należy obawiać się tego zabiegu. Przyczyną asymetrii ust oraz ich zmniejszenia może być utrata jędrności oraz sprężystości, która spowodowana jest spadkiem poziomu kwasu hialuronowego w tkankach. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że kwas ten nie jest żadną sztuczną substancją, ale jest związkiem, który występuje w ludzkim organizmie naturalnie. Sam kwas hialuronowy jest po prostu polisacharydem, który odpowiada za wiązanie i magazynowanie wody. Z wiekiem kwasu jest coraz mniej, dlatego skóra staje się mniej napięta, mniej sprężysta, pojawiają się na niej zmarszczki.

Usta z kolei zaczynają opadać, robią się mniejsze. Małe usta mogą też być spowodowane czynnikami genetycznymi – wrodzoną małą objętością ust. Usta zmieniają też kształt z powodu wad zgryzu. Warto więc w takiej sytuacji poddać się zabiegowi powiększania ust kwasem hialuronowym.

Fotobudka atrakcją wesela<< >>Warszawskie warsztaty dla dzieci