Uniwersalny prezent – tanie fotomagnesy

Przeważnie każdy z nam miał choć raz w życiu problem z kupnem prezentu dla bliskiej osoby. Nie wiedział co kupić znajomemu, którego zna przez parę lat lub swojemu szefowi lub ważnej osobistości.

Tanie fotomagnesy nie zawsze dobrze

fotomagnesyNajgorsze jednak są momenty, kiedy to w sytuacji oficjalnej musimy wręczyć jakiś podarunek. Jest to dość trudne zadanie niż w przypadku obdarowywania prezentów rodzinę lub przyjaciół. Takim prezentem nie może być kubek ze zdjęciem zamówiony u fotografa za pięćdziesiąt złotych lub tanie fotomagnesy na lodówkę, które wywołały salwy śmiechu i zażenowania u osoby, którą obdarowujemy. W przypadku sytuacji oficjalnych warto postawić na prezenty uniwersalne. Dla ułatwienia dodam, że współczesnych poradnikach o stylu savoir- vivre znajdziemy listę prezentów uniwersalnych, które będą naszą deską ratunku, gdy ważna osobistość zaprosi nas na swoje urodziny lub inna uroczystość, gdzie podarek jest mile widziany. Do tych prezentów należą: starodruki lub ich kopie, fotografie, tradycyjne rękodzieło, kompasy, zegary, zegarki oraz przyciski do papieru. Jeśli prezent ma być przeznaczony dla kobiety to warto zakupić porcelanę. Jeśli natomiast prezent ma otrzymać mężczyzna to wybierzmy białą broń lub koszulkę z ulubioną drużyną piłkarską. Prezent nie może być kiczowaty lecz dobry jakościowo.

Należy zatroszczyć się również o drobne podarunki dla pozostałych członków rodziny gospodarza. Nie należy przekazywać wyrobów, z których słynie kraj naszego gościa i co najważniejsze, prezent dostosować do życiorysu oraz zainteresowań.

Brat się wprowadza i kupuje grzejniki na podczerwień<< >>Przewlekła angina i otolaryngologia