Uchodźcy z Syrii a Arabska Wiosna

Kiedy w 2010 roku zaczynały się protesty w Tunezji nikt nie przypuszczał, że dadzą one początek wydarzeniom określanym jako Arabska Wiosna. W ślad za Tunezją poszły Egipt, Libia, Jemen czy Syria. Masowe protesty rozprzestrzeniały się lotem błyskawicy ogarniający kolejne kraje arabskie.

Mamy teraz istną Arabską wiosnę, przez co ilość imigrantów znacząco wzrosła

imigrantNiezadowolenie z autorytarnych rządów, z warunków życia panujących w kraju, rosnące bezrobocie, nieprawidłowości władzy sprawiły, że mieszkańcy postanowili ,,coś z tym zrobić”, wziąć sprawy w swoje ręce i w sposób dobitny wyrazić swoje niezadowolenie. W niektórych krajach wystarczyły demonstracje, by skłonić rząd do zmian, w innych trzeba było obalić urzędujących władców. Czasem jednakowoż nie udawało się ani jedno ani drugie. Baszar Al-Asad nadal jest przywódcą syryjskim, a masowa wystąpienia zamiast zmniejszać swoją częstotliwość przemieniły się w regularną walkę między siłami rządzącymi, protestującymi rebeliantami, a ugrupowaniami terrorystycznymi, z których najgroźniejszym jest Państwo Islamskie. Walki nadal trwają i nie widać ich końca. Do konfliktu włączają się nowe kraje i organizacje, ale to nie zmienia sytuacji wewnętrznej. Uchodźcy z Syrii uciekają do Europy bojąc się o życie swoje i swoich rodzin. Brak należytej pomocy ze strony międzynarodowych organizacji sprawił, że sytuacja w Syrii jest dramatyczna, a statystyczny imigrant pochodzi teraz z Syrii. Liczba uchodźca nie zamierza się zmniejszać, co doprowadza to niepokojów społecznych w krajach do których uchodźcy zmierzają. Nikt teraz nie wie co zrobić z Syrią.

Kraje boją się włączać w konflikt zbrojny, nie wiedzą kogo popierać, ani z kim walczyć najpierw: z reżimem czy z terrorystami? Żadna ze stron nie chce iść na kompromisy, co utrudnia pokojowe negocjacje. Jeśli tak dalej pójdzie, to nie wiadomo jak zakończy się ta sytuacja, nie tylko dla Syrii, ale także dla świata.

Usługi księgowe- po szczeblach kariery.<< >>Problemy z elektroniką