Stylista fryzur a konserwator powierzchni płaskich

Staram się dbać o poprawne wypowiadanie się, pisać bez błędów ortograficznych, ani nie używać zagranicznych wyrazów, jeśli nie jest to konieczne. Najbardziej nie znoszę jak ktoś przerabia jakieś angielskie słowa na polskie, zbyt często przeklina, lub używa dziwnych zwrotów jak konserwator powierzchni płaskich.

Pielęgnacja twarzy to nadal pielęgnacja twarzy

pielęgnacja twarzyCzemu sprzątaczka jest złym określeniem? Przecież właśnie sprzątaniem się zajmuje. Konserwator brzmi nienaturalnie i tylko śmieszy, zamiast dodawać powagi tej pracy. Kilka dni temu umówiłam się na zabiegi laserowe do salonu kosmetycznego i spotkałam się z innym wyrażeniem, które mnie rozbawiło. Teraz tylko w normalnych salonach fryzjerskich są jeszcze fryzjerzy, ale w tych ekskluzywnych pracuje teraz warszawski stylista fryzur. Po co takie określenia? Co było nie tak z fryzjerem? Czy to taka sama próba dowartościowania się, jak angielskie określenia stanowisk w międzynarodowych korporacjach? Tłumaczą się potem, że są międzynarodowe i często używają angielskiego na spotkaniach biznesowych i to dlatego, ale ja wiem, że to tylko dla szpanu. Przynajmniej pielęgnacja twarzy Warszawa to nadal pielęgnacja twarzy, a nie na przykład głębokie oczyszczanie i nawilżanie porów skórnych. Chyba bym się roześmiała, gdyby ktoś w salonie kosmetycznym mi coś takiego zaproponował. Na razie tylko ten stylista fryzur mnie tak razi. Jest normalna depilacja laserowa, masaże, czy maseczki i nie trzeba nazywać je angielskimi czy francuskimi nazwami, żeby znaleźli się na nie chętni. Mam nadzieję, że ten trend się niedługo skończy i ludzie przestaną się wygłupiać w ten sposób. Sprzątaczka to sprzątaczka, fryzjer to fryzjer, a nie jacyś tam konserwatorzy i styliści.

Jeśli ktoś dobrze wykonuje swój zawód, jest rzetelnym pracownikiem, to nie musi się ,,wywyższać” w taki sposób, bo wie, ze to wygląda śmiesznie i lepiej postawić na szeroki wybór usług, a nie na ładnie brzmiące nazwy. Takie jest moje zdanie.

Hale stalowe jako pomysł na biznes<< >>Wibroprasy a budowa chodnika