Sprzęt wędkarski na start.

Jak zacząć łowić? Jaki sprzęt kupić? Jakie miejsce jest dobre na początek? To tylko kilka z wielu pytań jakie zadają sobie początkujący wędkarze.

Jakie jest dobry sprzęt wędkarski Konger na początek naszej przygody?

KongerNo cóż nic w tym dziwnego skoro mamy teraz taki czas, gdzie wybór jest tak duży że można bzika dostać. Jednak ja uważam że na początek najlepsze będą kołowrotki Konger. Należy pamiętać, ze kołowrotki są najważniejsze w każdym zestawie. Jednak jeśli ktoś woli kołowrotek Jaxon to nie ma problemu, tylko że jest on o wiele droższy i bardziej dla zaawansowanych wędkarzy. Nie możemy jednak na początek rzucać się na najdroższy sprzęt ponieważ wiele jest rodzajów i powinniśmy kilka wypróbować. Całkiem dobry sprzęt ma firma Mikado, przynęty powinniśmy kupować firmy Okuma. Firma Ryobi to kolejny producent który ma różny sprzęt do wędkowania. Jest on dobry dla amatorów ale jednocześnie nie drogi dlatego jakość ich wykonania jest nie najwyższa. A gdzie łowić? To wszystko zależy od tego jakie łowiska preferujemy. Jedni wolą wziąć wędkę i wsiąść na łódkę później wypłynąć na spokojne jezioro i iść na spokojny zakątek i połowić sobie spokojnie. Z kolei drugi woli wziąć mocna wędkę i iść na kuter, następnie wypłynąć na pełne może i łowić podczas wiatru i bujania fal. Jednak każdy z wędkarzy sam powinien czuć gdzie mu się najlepiej łowi, dlatego nie narzucam miejsca i sprzętu od którego zacznie. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas powinien dopasować sprzęt odpowiednio do łowiska oraz własnych preferencji. Taki rodzaj rozrywki jest jednym z tych droższych, oczywiście jeżeli jesteśmy doświadczeni, gdyż na początku jest to wydatek koło dwustu złotych.

Dopiero później gdy wędki są droższe bo bardziej zaawansowane, do tego dochodzi kołowrotek i cała reszta. Pamiętajmy też że za każde łowisko trzeba płacić i trzeba zwrócić uwagę na to czy w danym okresie ryba nie jest pod ochroną.

Torby czy worki reklamowe?<< >>Transport bagażowy a duże zakupy