Soczewki czy okulary – co wybrać gdy mamy problemy ze wzrokiem

Coraz więcej Polaków ma problemy ze wzrokiem. Spowodowane jest to faktem, że coraz więcej czasu spędza się przed ekranem komputera, telewizora czy też telefonu. Wszystkie te urządzenia emitują silne światło, które naraża nasze oko na nieodwracalne zniszczenia.

Soczewki kontaktowe i okulary – ich wady i zalety

soczewki kontaktoweKolejki do okulistów są coraz większe i świadczyć to może o dużym problemie Polaków. Świadczy o tym również fakt, że wzrasta popyt na soczewki kontaktowe. Badanie wzroku nie jest inwazyjne. Jednak można je wykonać u profesjonalnego okulisty. Ten może zalecić noszenia okularów lub szkła kontaktowe. Czasem jednak nie potrzeba, aż tak inwazyjnych sposobów leczenia. Gałka oczna w wyniku zbyt jasnego światła i klimatyzowanego powietrza nadmiernie się wysusza. Często więc sytuacje naprawić mogą krople do oczu. Noszenie okularów i soczewek niesie za sobą wiele wad i zalet. Okulary są widoczne i ciężko jest je nosić na co dzień. Trudno jest także dopasować odpowiednie oprawki do rysów twarzy. Dobrej jakości oprawki sporo także kosztują i na ich dopasowanie trzeba trochę poczekać. Soczewki kontaktowe natomiast są niewidoczne dla oka innych. Do ich konserwacji wymagany jest także płyn do soczewek. Dużą wadą jest ich zakładanie, które wielu osobom sprawia początkowo trudność. Mogą także nadmiernie wysuszać oko, więc nie dla każdego będą odpowiednie. Lekarz z pewnością doradzi, które rozwiązanie należy wybrać. Nie warto kierować się własnymi przeczuciami. Specjalista potrafi profesjonalnym okiem spojrzeć na problem i doradzić najlepsze rozwiązanie do trybu życia i problemu pacjenta. Wizyta u okulisty powinna być rutynową czynnością wykonywaną jak najczęściej.

Gdyż szybka korekta wzroku może zapobiec poważnym chorobom. Wizyta u takiego specjalisty wymaga skierowania od lekarza rodzinnego i wcześniejszej rejestracji. Jeśli jednak nie możemy czekać można udać się na prywatną wizytę.

Więcej możesz dowiedzieć się ze strony http://e-soczewki.pl/

Obwody dwustronne a projektowanie elektroniki<< >>Znakomite myjki ultradźwiękowe