Siruba maszyna do szycia dla zaawansowanych

W mojej rodzinie są długie tradycyjne szycia. Zarówno od strony mamy, jak i do strony taty wiele kobie zajmowało się szyciem i podobnymi robótkami. W dawnych czasach szyło się głównie ręcznie, ponieważ nie było specjalistycznego sprzętu, lub był on zbyt drogi.

Siruba overlock niezawodna, ale tylko dla profesjonalistów

siruba overlockTeraz kiedy siruba maszyna już tyle nie kosztuje to łatwiej jest wykonywać takie rzeczy. Sama również zajmuję się hobbystycznie szyciem, choć ostatnio jest to raczej szycie ubranek dla misiów i lalek, gdzie siruba stebnówka się nie przydaje. Jednak bardzo bym chciała, żeby moja córka również zaczęła się interesować szyciem. Mogłabym ją na pewno wiele nauczyć. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Siruba overlock byłaby dla niej zbyt duża i mogłaby sobie zrobić krzywdę. Ja sama zaczęłam szyć na maszynie dopiero jak byłam w wieku gimnazjalnym. Zastanawiałam się, czy jest jakaś ładna maszyna dla dzieci, która niby trochę szyje, ale bez użycia grubych igieł. Okazało się, ze jest nawet maszyna do szycia bez nici! Choć nie nazwałabym tego raczej maszyną do szycia, raczej sprzętem do zabawy i ozdabiania. Jednak wyglądem przypomina prawdziwą maszynę i w końcu coś można z niej zrobić. Postanowiłam, ze sprezentuję jej taką maszynę na Wielkanoc.

Dodatkowo widziałam, ze w zestawie są różne materiały i ozdóbki, więc będzie mogła się do razu zabrać do roboty. Prezent nie był tani, ale spodobał się córce. Dzięki temu zainteresowała się bardziej szyciem i jest szansa, ze w przyszłości uda mi się ją namówić do przynajmniej hobbystycznego posługiwania się maszyną.

Najważniejszy jest dobry catering<< >>Charakterystyka maszyn jack