Rower górski w cenie do 1500zł

Wybierając rower MTB na początek naszej przygody z kolarstwem górskim, chcemy oczekiwać odpowiednio dobrej trwałości oraz wytrzymałych komponentów. Na szczęście w tym przedziale cenowym będziemy mogli zakupić trwały rower, który w pełni zadowoli nasze chęci ku eksplorowaniu leśnych ścieżek i wyprawom w nieznane zakątki nieutwardzonymi drogami. Jakie komponenty napotkamy w rowerze z tego przedziału cenowego?

Trwały rower MTB do amatorskich zastosowań

rower górski rometZa rzeczoną kwotę możemy nabyć rower, który będzie wyposażony w trwały i dość lekką ramę aluminiową. Dzięki temu rowery typu hardtail są wystarczająco lekkie dla dynamicznej jazdy po duktach i korzeniach. Największą zagadką podczas wyboru roweru jest rozmiar jego kół. Najbardziej popularnym obecnie rozmiarem jest 29-calowe koło, które jest montowane w znacznej większości obecnych konstrukcji górskich. Wielu producentów w kraju i za granicą stosuje ową technologię, by wymienić tylko nasz rodzimy rower górski Romet. Oczywiście obok rozmiaru 29-calowego obecne są także rowery wyposażone w koła 27,5-calowe. Zapewniają one większą zwrotność roweru i są stosowane przez ludzi ceniących bardzo techniczną jazdę na rowerze. W tej klasie rowerów możemy już natknąć się na trwałe rozwiązania w kwestii napędu roweru. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest więc 9-biegowa kaseta sprzęgnięta z korbą posiadającą trzy zębatki.

Spotkamy także wkłady suportu pracujące w oparciu o drążoną oś lub pełną o przekroju kwadratu. Jest to rozwiązanie idealne do amatorskiej jazdy, zapewniające dużą trwałość. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli pokonywać tysiące kilometrów rocznie, a sam napęd wystarczy do pokonywania wzniesień w szybkim tempie. Dzieje się to za sprawą najmniejszego 22-zębowego blatu korby.

Zegarki z naturalnego drewna<< >>Relaksujący pobyt w spa