Przełom w technologii – wydruki 3d!

Widzieliście zapewne w telewizji, w gazetach, ulotkach czy sklepach sprzęt, a mianowicie drukarkę, która drukuje przestrzennie. Same wydruki 3d były znane już w XX wieku. Jednak dzisiejsze drukowanie 3d znacznie różni się od tych poprzednich.

Wydruk 3d to swego rodzaju przełom

drukarka 3dPoczątkowo oczywiscie drukkarki, a nawet sam druk 3d był bardzo kosztowny. Na dzień dzisiejszy jest on o wiele tańszy, jednak cena zakupu profesjonalnej drukarki 3d równa się cenie samochodu średniej klasy. Technologia w ostatnich latach rozwinęła się bardzo szybko, jeśli chodzi o drukowanie przestrzenne, zwłaszcza w medycynie. Możemy już drukować idealnie dopasowane protezy, te zewnętrzne jak i wewnętrzne, a nawet tkanki. Jednak organy drukowane w 3d dalej pozostają tylko w swerze marzeń, jednak możliwe, że nie na długo. Oczywiscie wydruki 3d jest również wykorzystywany w przemyśle budowniczym, lotniczym a także w branży rozrywkowej, możemy na przykład za pomocą takiej drukarki robić zabawki. Projekt do druku przygotowywany jest w programie graficznym CAD. Oczywiście drukarka 3d nie zastąpi nam lini produkcyjnych, ponieważ nie posiada możliwości wykorzystania wielu materiałów, a więc nie stworzymy w naszym domu czegoś praktycznego jak na przykład szczoteczka do zębów, czy włosów. Jednak otwiera nam ona możliwość drukowania rzeczy unikatowych na zamówienie.

Wyobraźcie sobie, tworzycie jakąś rzecz w programie graficznym, jakąs abstrakcje, która się wam bardzo podoba, jednak nigdzie jej nie możecie kupić, a nie macie niestety obok siebie materiałów i narzędzi dzięki którym moznaby to zrobić. Po stworzeniu grafiki wysyłacie ją do któregoś z waszych znajomych, lub sklepu gdzie drukuje się wasz wymarzony, przestrzenny projekt.

Yerba mate i miód manuka oraz inne zdrowe produkty spożywcze<< >>Fachowe sprzątanie hal i magazynów