Procedura zakładania firm za granicą

 

Niemcy są jednym z krajów, który od niedawna się bardzo mocno rozwija. Każdego dnia do tego kraju przyjeżdża cała masa naszych rodaków by podjąć tam pracę. Jak się okazuje, wiele osób postanawia w Niemczech osiąść na stałe. Dodatkowo po kilku latach często osoby te zaczynają interesować się założeniem w Niemczech własnej działalności gospodarczej. Jest to proces łatwiejszy niż może nam się wydawać. 

Zakładanie własnej firmy w Niemczech

jak otworzyć firmę budowlaną w niemczechOd 2011 roku Polacy mają prawo do tego by rejestrować własną działalność gospodarczą na terenie Niemiec. Istnieją jednak pewne wymogi z tym związane. Jeśli będziemy zainteresowani otworzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki to konieczne będzie posiadanie głównej siedziby w Niemczech. Nie może być tak, że nasza firma będzie działała w Niemczech ale my będziemy nią zarządzać z Polski. Niektórzy decydują się jednak na obejście tego przepisu przy udziale firm świadczących usługi wirtualnego biura. Na chwilę obecną wiele osób zadaje sobie pytanie jak otworzyć firmę budowlaną w Niemczech. Otóż jest to kwestia bardzo często poruszana na najróżniejszych forach internetowych. Takie założenie firmy jest obecnie niezwykle proste bowiem sporo się zmieniło w kwestii podejścia do spraw związanych z jednoosobową działalnością gospodarczą. Obecnie wystarczy odwiedzić kilka urzędów i nasza firma po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń może zacząć świadczyć swoje usługi.

Na chwilę obecną bardzo dużo Polaków posiada zarejestrowane własne firmy w Niemczech. Takie rozwiązania sprawiają, że możemy naprawdę dużo zarabiać. Branża budowlana jest szczególnie popularna i nie da się ukryć, że jej popularność nigdy nie zmaleje. Szczególnie w krajach bardzo rozwiniętych gospodarczo warto pomyśleć o świadczeniu usług budowlanych. 

 

Dobra przyczepka rowerowa<< >>Badania RTG w Warszawie