Prawnicy w Polsce

Prawnicy to osoby, które mogą zajmować się świadczeniem usług z zakresu prawa karnego, cywilnego, podatkowego, a także innych gałęzi prawa. Podmiotami, które posiadają uprawnienia i wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu prawnika to adwokaci i radcy prawni.

Kim są prawnicy i jak nimi zostać?

prawoOsoby te muszą spełniać pewne niezbędne wymagania. Pierwszym ze wspomnianych wymagań to ukończenie studiów prawniczych na jednej z kilkunastu uczelni wyższych w Polsce. Honorowane są także studia, które zostały ukończone za graniczą, jednak prawo w innych krajach może się znacznie różnić i należy mieć to na uwadze. Kolejnym niezbędnym wymaganiem jest zdanie egzaminu prawniczego, czy to na adwokata, czy na radcę prawnego i odbyć niezbędną aplikację. Poza warunkami związanymi z wykształceniem i wiedzą występuje cały szereg innych wymagań, jak choćby niekaralność, czy posiadanie pełnych praw publicznych. Kancelaria adwokacka to miejsce pracy adwokata, radcy prawnego i doradcy podatkowego. Zarówno adwokat jak i radca prawny mogą pracować w kancelarii, ale również świadczyć usługi poza kancelarią.

Zawody prawnicze w Polsce zaliczane są do grupy wolnych zawodów i uznawane są za elitarne, który niezmiennie od wielu lat cieszy się uznaniem oraz poważaniem społeczeństwa. Uznawany jest za zawód zaufania publicznego. Osoba chcąca wykonywać zawód prawnika musi posiadać pewne cechy, które są niezbędne, aby świadczyć usługi prawnicze. Osoba taka powinien być zdyscyplinowany, sumienny, odpowiedzialny, a także posiadać analityczny umysł, jednak cech tych jest zdecydowanie więcej.

więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik

Skuteczne uzdatnianie wody<< >>Wielki dzień na trybunach sportowych