Potrzeba oczyszczenia kanalizacji

Byłem świeżo po kupnie nowego mieszkania, więc dopiero co przygotowywałem je do zamieszkania. Drobne prace remontowe, usuwanie starych mebli i wstawianie nowych, tego typu prace. Postanowiłem też zrobić cały przegląd kanalizacji, bym nie trafił na jakiś ogromny problem, gdy już się wprowadzę. Nie potrafiłem tego jednak zrobić samemu, więc zaprosiłem swojego znajomego hydraulika.

Generalne czyszczenie kanalizacji

czyszczenie kanalizacji wrocławHeniek – bo tak nazywał się mój znajomek – powiedział, że za pół ceny obejrzy wszystkie odpływy, a przy okazji oczyści całą kanalizację. Bez wahania się zgodziłem, i tak nie chciałem wypuszczać go bez żadnego podziękowania czy nagrody. Zabrał ze sobą ogromną maszynę ze szpulą plastikowej rury i z czymś, co przypominało silnik spalinowy. Wyjaśnił mi, że jest to spirala, czyli urządzenie o dwojakim użyciu. Przy jej pomocy mógł jednocześnie oczyścić rury, jak i sprawdzić, w jakim są stanie przy pomocy kamery umieszczonej na końcu węża. Powiedział, że czyszczenie kanalizacji Wrocław jest trudniejsze, niż w większości miast, dlatego potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia. Włożył więc końcówkę spirali i powiedział, żebym wkładał węża coraz głębiej. Po około pół godzinie doszliśmy do końca – Heniek powiedział, że rury są w niezłym stanie, więc mogę włączać spiralę. Rozległ się charkot silnika spalinowego i usłyszeliśmy odległy hałas dochodzący z głębi odpływu. Dźwięk ten oznaczał, że rozpoczęło się faktyczne czyszczenie kanalizacji.

Po pewnym czasie doszliśmy do końca odpływu – Heniek zapewnił, że jest już ona oczyszczona i w najlepszym stanie, w jakim może być. Ruszyliśmy więc do kolejnego odpływu, a potem do kolejnego i następnego. W końcu skończyliśmy – ponoć mogłem być pewien, że rury lepiej się móc już nie mogą. Podziękowałem więc Heńkowi i powiedziałem, że w razie kłopotów na pewno będę do niego dzwonić.

Kreatywna rozrywka dzięki strategicznym grom planszowym<< >>Wytrzymałe męskie rowery