Poszerzanie oferty o pompy ciepła

Antoni od ponad dwudziestu lat prowadzi niewielką firmę budowlaną. Przez większość część tego czasu firmie wiodło się bardzo dobrze. Umiejętnie wpasowała się w przemiany gospodarcze zachodzące wówczas w Polsce i w łatwy sposób ugruntowała swoją pozycję na rynku.

Rosnące zapotrzebowanie na pompy ciepła

pompy ciepłaCzasy jednak się zmieniły, pojawiło się szereg nowych, podobnych firm z innowacyjnymi rozwiązaniami i konkurencyjnymi cenami. Przez kilka ostatnich lat przedsiębiorstwo Antoniego ledwo dorównywało konkurencji. W końcu właściciel uświadomił sobie, że jeśli nadal chce prowadzić swój biznes to musi on przejść poważne zmiany. Na początek zorganizował dla swoich pracowników szereg kursów aby odświeżyć i poszerzyć ich wiedzę. Później dokonał dokładnego remanentu, pozbywając się przestarzałych materiałów i rozwiązań. Najważniejszym jednak krokiem było rozbudowanie oferty. Po zbadaniu zapotrzebowań lokalnego rynku okazało się, że Lublin najbardziej niedomaga pod względem zapotrzebowania na alternatywne źródła energii i ciepła. Fotowoltaika z roku na rok jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Oprócz paneli fotowoltaicznych Antoni sprzedaje i montuje pompy ciepła Mitsubishi. Również w Lublinie widać wyraźnie, że w przeciągu zaledwie kliku lat zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne wzrosło o niemal sto procent.

Ku jednak wielkiemu zdziwieniu Antoniego, żadna z lokalnych firm nie oferowała ekologicznych sposobów pozyskiwania ciepła. Tylko klimatyzacja była oferowana przez kilka lokalnych serwisów, nic poza tym. Dla firmy Antoniego była to ogromna szansa. W ten sposób rozbudowana oferta postawiła firmę Antoniego z powrotem na nogi.

Cera Plus i inne firmy kosmetyczne - pielęgnacja skóry dziecka<< >>Zadbaj o środowisko dzięki rekuperacji