Polecane nitownice akumulatorowe

Łączenie blach jest zabiegiem, bez którego ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie różnych przedsiębiorstw. Ktoś by zapewne powiedział, że wystarczy zatrudnić spawacza, który się tym zajmie. Otóż w wielu przypadkach spawanie nie będzie właściwym sposobem. W przypadku produkcji niektórych urządzeń spawanie mogłoby uszkodzić wytwarzany produkt. W takim wypadku najlepszą opcją jest stosowanie nitownic.

Solidna i polecana nitownica

nitownica akumulatorowaZabieg jakim jet nitowanie najczęściej wykonywany jest w firmach zajmujących się produkcją różnych urządzeń. Szczególnie często widuje się nitownice obecne na taśmach montażowych w firmach zajmujących się produkcją samochodów czy też sprzętu AGD. W takich miejscach najczęściej można spotkać nitownice pneumatyczne. Dziś chciałbym przedstawić Państwu elektryczny odpowiednik takiego sprzętu. Chodzi bowiem o urządzenie jakim jest nitownica akumulatorowa. W sprzedaży dostępna jest cała masa urządzeń tego typu. Wchodząc do sklepu budowlanego ciężko oderwać wzrok od tych urządzeń, od których półki sklepowe aż się uginają. Nowoczesne nitownice akumulatorowe są urządzeniami o bardzo dużej mocy. Niektóre modele są w stanie zamontować prawie 400 nitów na jednym ładowaniu akumulatora. Producenci tych urządzeń często dorzucają do zestawu dodatkowy akumulator, który może być ładowany podczas pracy swojego odpowiednika. Wystarczy później zamienić akumulatory i w ten sposób można zachować ciągłość pracy.

W zestawie z nitownicą dostaniemy również ładowarkę do akumulatorów. Często producenci sprzedają również różnorakie końcówki do nitownicy. Z ich udziałem możemy łączyć różne materiały z wykorzystaniem wielu rodzajów nitów. Zastosowanie nitownic jest tak wielkie, że ciężko wymienić wszystkie z nich ale osobiście uważam, że każdy majsterkowicz powinien taki sprzęt posiadać w swoim warsztacie.

Pozytywne aspekty korzystania z dedykowanych warsztatów<< >>Przydomowa oczyszczalnia – dobry wybór