Odpowiednie buty do chodzienia po górach

Sezon w górach wcale nie kończy się wraz z nastaniem jesieni. Tak naprawdę to najmniej turystów pojawia się pod koniec jesieni i we wczesnych miesiącach wiosennych. W ciągu pozostałych miesiącach przyjezdnych nie brakuje. Jednym z najlepszych okresów na wędrówki górskie wbrew pozorom niekoniecznie jest lato, tylko jesień, która w górach bywa wyjątkowo piękna. 

Buty idealne na jesienne wędrówki po górach

buty trekkingowe wysokieKto miał kiedykolwiek w życiu okazję wędrować po górach latem, ten wie, jak dokuczliwe na trasach potrafią być wysokie temperatury. Z jednej strony ciepło i słońce są bardzo przyjemne, jednak nie do końca wtedy, kiedy człowiek jest w ruchu. Wspinanie się na górskie szlaki samo w sobie powoduje, że człowiekowi robi się ciepło. Dlatego najprzyjemniejszym okresem do wędrowania po górach jest wczesna i bardziej zaawansowana jesień. Trzeba się tylko wtedy dobrze przygotować do chodzenia po górach. Niezbędna będzie ciepła, nieprzemakalna odzież, najlepiej warstwowa, żeby w razie czego można było się rozebrać. Bezdyskusyjnym priorytetem są oczywiście odpowiednie buty. Jesienią najlepiej sprawdzą się buty trekkingowe wysokie, które nie tylko zabezpieczą stopę przed urazami, ale też zadbają o odpowiednie utrzymanie ciepła. Buty trekingowe są stworzone tak, żeby zminimalizować prawdopodobieństwo poślizgnięcia się na skałach, które przecież dominują na wszystkich górskich szlakach. Założenie innych butów na wypad w góry jest więc nieodpowiedzialne.

Jesień, wbrew pozorom, jest doskonałą porą na wędrówki górskie. Przekonuje się o tym coraz więcej turystów, którzy właśnie w tym czasie wybierają się na wakacje. Trzeba tylko pamiętać wtedy o tym, żeby zabrać ze sobą odpowiednią, nieprzemakalną odzież i najlepiej wysokie buty trekkingowe, które znacznie ułatwiają poruszanie się po górskich trasach.

Czym są komory garownicze?<< >>Dlaczego warto nabywać części zamienne?