Nowoczesne metody dozowania składników

Moja nowa dziewczyna Klaudia od początku naszej znajomości interesowała się moją pracą – czym się zajmuję, za co jestem odpowiedzialny i tego typu rzeczy. Jako że pracuje w fabryce mydła takie zainteresowanie wyglądało jak działania szpiega korporacyjnego, jednak okazało się ono zwykłą ciekawością. Całe szczęście, bo Klaudia była dość ładna i kiepsko by było, gdyby próbowała mnie uwieźć dla tajemnic firmy.

Obsługa wysokociśnieniowych pomp

nowoczesne pompy dozujące wysokociśnienioweZacząłem więc opowiadać, czym się zajmuję. Moim zadaniem była odpowiednia konfiguracja pomp dodających składniki, których ilość była w naszym mydle procentowa. Mowa tu o substancjach zapachowych, mleku i tym podobnych substancjach, których przepływ nie przekraczał siedemdziesięciu pięciu litrów. Maszyny wysokociśnieniowe mają przeważnie mały rozmiar i duże ciśnienie przepływu – takie, które może się nawet równać temu w rurach, którymi płynie główny składnik. Trzeba więc odpowiednio je ustawić by składnik dobrze się wymieszał z całością, lecz by nie blokował swoją mocą normalnego przepływu emulsji. Jako ciekawostkę wspomniałem że nowoczesne pompy dozujące wysokociśnieniowe praktycznie się nie zużywają, gdyż mają tylko jeden element ruchomy. Dzięki temu cała firma oszczędzała na konserwacji i wymianach, a zaoszczędzone pieniądze mogli poświęcić na badania nad nowymi zapachami. Dodatkowo nie było groźby zatrzymania całej produkcji przez zużycie jakieś części i konieczności czekania na jej dostawę.

Klaudia była pod wrażeniem – cały czas mówiła, jakiego odpowiedzialnego i dojrzałego ma chłopaka, oraz że jej koleżanki jak usłyszą to na pewno uschną z zazdrości. Ja byłem zadowolony z tego, że w ogóle interesowała się moją pracą – zawsze myślałem, że ta praca jest trochę nudna, jednak Klaudia sprawiła, że poczułem się prawie jak super bohater.

Duże zainteresowanie makijażem permanentnym<< >>Czemu testy na bakterie stały się tak popularne?