Nowe mieszkania czy z rynku wtórnego?

Kiedy razem z mężem zastanawialiśmy się nad zakupem mieszkania w Lesznie to głównie myśleliśmy nad ty, czy wybrać nowe mieszkania, czy z rynku wtórnego.

Lepiej kupić nowe mieszkanie czy używane?

mieszkanieOba rozwiązania miały wiele zalet i wad i długo nie mogliśmy się zdecydować, które wybrać. Na pewno mieszkania z rynku wtórnego są tańsze, niż nowe mieszkania leszno. Cena jest bardzo ważna, szczególnie jak nie narzeka się na nadmiar gotówki i trzeba brać kredyt hipoteczny na mieszkania. Nie można się jednak kierować tylko ceną, trzeba myśleć też o innych rzeczach. Niektóre mieszkania w starym budownictwie są słabo izolowane, przez co rachunki za ogrzewanie są dużo wyższe. To mało korzystne rozwiązanie. Dodatkowo rury tam używane mogą pękać, mojej koleżance zalało mieszkanie, bo pękła jakaś uszczelka w mieszkaniu nad nią. Nie chciałam, ze by do samo mi się przytrafiło. Poza tym, nowe mieszkania, takie jak w Gronowym Zaciszu możemy samodzielnie wykończyć wedle naszego uznania. Takie malowanie, kafelkowanie czy kładzenie podłóg jest dużo szybsze i łatwiejsze niż wykonywanie remontów w mieszkaniu, które już było wykańczane. Ostatecznie po wielu naradach zdecydowaliśmy się na nowe mieszkania. Jak podliczyliśmy koszty remontu starego mieszkania, naprawy, wymiany sprzętów, czy silnego ogrzewania to wyszło nam, ze lepiej nie inwestować w stare budownictwo. Nawet jakby koszty wyszłyby nam na tym samym poziomie to i tak lepiej jest kupić coś nowego, niż używanego.

Na pewno unikniemy dzięki temu wielu kłopotów, naprawiania i remontowania. Na razie jesteśmy z mieszkania bardzo zadowoleni, tak jak ze swojej decyzji.

Rodzaje blach i ich wykorzystanie<< >>Fachowy warsztat przywróci Twoje auto do użytku