Niezawodna ozdoba stołu

Stół bardzo często stanowi centralne miejsce w domu. Wokół niego w wielu domach koncentruje się życie rodzinne. Nierzadko spędza się przy nim długie godziny z rodziną. Ten mebel służy nie tylko do spożywania wspólnych posiłków, ale i rozmów, dyskusji czy pracy. Nie dziwi zatem fakt, że wielu ludzi przywiązuje dużą wagę do jego wyglądu, dbając, by w każdej chwili dobrze się prezentował.

Bieżnik, czyli stół udekorowany

bieżniki na stółKażdego dnia stół powinien prezentować się estetycznie. W sposób szczególny o jego wygląd należy zadbać wtedy, kiedy spodziewamy się wizyty gości. Wówczas nakrywamy go świeżym obrusem, serwetą czy bieżnikiem, dbamy o odpowiednią zastawę, a często również o bukiet kwiatów, który wprowadza  przyjemny nastrój. Ostateczny wystrój stołu zależy od jego charakteru, wielkości i stylu. Wnętrza nowoczesne lubią niekonwencjonalne nakrycia stołu, na przykład podkładki czy bieżniki wykonane z filcu. Jeżeli mamy stół z pięknym blatem – na przykład tłoczonym – warto też pomyśleć o tym, by czasem go odsłonić. Do tego celu idealnie nadają się bieżniki na stół, które przykrywają jedynie środek blatu, natomiast brzegi pozostają wolne. Modne ostatnio są również bieżniki biegnące w poprzek stołu, jedynie pod nakryciami ustawionymi naprzeciwko siebie. Taka dekoracja będzie odpowiednia nawet do spożycia obiadu.

Warto zadbać o to, by stół prezentował się wytwornie nie tylko od święta. Nie trzeba czekać na wyjątkową okazję, aby nadać mu odpowiedniego blasku. Należy przy tym zwracać uwagę na dopasowanie do ogólnego charakteru wnętrza i jego urządzenia. Odpowiedni wystrój, a także utrzymywanie codziennego ładu i porządku na stole są z pewnością pożądane każdego dnia. Wówczas nawet niespodziewani goście będą mogli zostać godnie przyjęci.

Drzwi ze szkła<< >>Na lato potrzebowałam porządnych okularów przeciwsłonecznych