Naprawa układu wspomagania w Range Rover

Wspomaganie kierownicy jest jednym z głównych układów odpowiedzialnych za bezpieczną oraz komfortową jazdę. Wszyscy kierowcy jasną stwierdzają, że jazda samochodem ze sprawnie działającego wspomagania jest znacznie utrudniona. Wszelkie komplikacja związanie z układem wspomagania powinny być natychmiast konsultowane w warsztacie mechaniki pojazdowej. 

Wymiana pompy w drodze na wakacje

pompa wspomagania range roverPodczas ostatniej wakacyjnej podróży w połowie drogi zauważyłem, że układ wspomagania w moim range rover nie działa poprawnie przyczyną tego była bardzo opornie kręcąca się kierownica. Przyznam szczerze za zaniepokoiło nie mnie ponieważ wiedziałem jak ważnym elementem jest układ wspomagania kierownicy. Bez zastanowienia postanowiłem znaleźć najbliższy warsztat samochodowy i zasięgnąć opinii mechanika co jest przyczyną ciężkiego funkcjonowania kierownicy. Diagnoza mechanika była bardzo szybka niezbędna jest nowa pompa wspomagania Range rover na szczęście produkuje części które są bardzo łatwo dostępne w hurtowniach motoryzacyjnych. Mechanik bardzo szybko sprowadził ten element i w ciągu trzech godzin samochód bym gotowy do dalszej drogi. Wymiana pompy wraz z uzupełnieniem wszystkich płynów trwała bardzo krótko. Zaskoczył mnie fakt, iż tak istotny element można w taki szybki i prosty sposób wymienić. W momencie wymiany części na nową cały układ wspomagania wrócił do poprzedniego stanu i kierownica kręciła się bardzo lekko bez stawiania oporu w żadnym położeniu.

Podsumowując jeśli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu któregoś z układów zamontowanych w naszym samochodzie bez zastanowienia powinniśmy oddać samochód w ręce wyszkolonego mechanika, który fachowo oceni jaki kroki będą niezbędne w celu naprawienia samochodu przystosowania go do dalszej bezpiecznej jazdy.

Profesjonalne szkolenia dla managerów<< >>Duże kule śnieżne dla pracowników