Napoje izotoniczne źródłem energii

 

Osoby aktywnie fizycznie potrzebują dużej dawki witamin oraz suplementów aby organizm był cały czas przygotowany na pracę na najwyższych obrotach. Istnieję duża gama przeróżnych odżywek i wspomagaczy, które mądrze i odpowiedzialnie dawkowane mogą przynieść spodziewane efekty. Tutaj jednak jest potrzebna pomoc trenera znającego się na suplementacji. Dla osób, które ćwiczą jedynie dla podtrzymania kondycji wystarczą w zupełności napoje izotoniczne oraz najzwyklejsze witaminy.

Najlepsze izotoniki dla aktywnych

isostarNajchętniej i najczęściej stosowanym przez ćwiczących sposobem uzupełniania energii jest spożywanie napojów izotonicznych. Na rynku znajduję się bogata oferta wielu producentów. Od wielu lat niezmiennie czołową lokatę zajmuje marka Isostar. Izotoniki tej firmy charakteryzuje przede wszystkim duża ilość smaków, dzięki czemu łatwiej trafić w gust sportowca. Napoje izotoniczne mają przede wszystkim za zadanie uzupełnianie proporcji wody oraz elektrolitów, które są wydalane z organizmu podczas wysiłku. Posiadają także witaminy i sole mineralne, które również ubywają w momencie wzmożonej aktywności. Do zalet napojów izotonicznych można z pewnością zaliczyć także niską zawartość cukru oraz skuteczne utrzymywanie wody w organizmie. Wśród zawodowych sportowców najczęstsze zastosowanie izotoniki znajdują w sportach wytrzymałościowych : bieganie długodystansowe, kolarstwo, tenis.

Napoje izotoniczne to nie tylko smaczna dawka potrzebnych witamin i minerałów ale także potężny zastrzyk energii dla organizmu. Są niezbędne podczas treningów wytrzymałościowych oraz każdego rodzaju zawodów w których organizm potrzebuje pomocy. Izotoniki mogą być stosowane przez każdego, nie jest wymagana specjalistyczna wiedza oraz skomplikowane dawkowanie. Potrzebne są chęci i siła woli aby zacząć i kontynuować treningi.

 

Jak zaprojektować swoją własną bluzę?<< >>Odpowiednia temperatura do pracy