Najważniejszy w życiu dziecka jest sen

 

Aby prawidłowo funkcjonować w ciągu całego dnia, człowiek potrzebuje mocnego, regeneracyjnego snu. Jest to jeszcze ważniejsze w przypadku dziecka, które na wielu płaszczyznach podlega jeszcze ciągłemu rozwojowi. Jak jednak zapewnić naszej pociesze dobry i odprężający sen?

Materace, które same ułożą dziecko do snu

materace dziecięce heveaNa rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, przeznaczonych dla dzieci z różnych grup wiekowych. Materace dziecięce Hevea podzielone są na materace dla niemowląt i materace stricte dziecięce. Szczególnie interesujące są materace niemowlęce, wśród których firma wyróżnia materace lateksowe i piankowe. Materace lateksowe mogą ponadto występować w realizacji, która jedną stronę ma wykonaną z miękkiego lateksu, co będzie świetnym rozwiązaniem dla dzieci powyżej dziewiątego miesiąca życia. Zanim jednak to nastąpi, korzystać możemy ze sztywniejszej strony, wykonanej z naturalnych włókien. Ta strona zapewni dziecku prawidłowe podparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie nie narazi go na nienaturalne wygięcia w fazie, gdy może się on jeszcze nieprawidłowo rozwijać. Ponadto włókna kokosowe zapewniają świetną cyrkulację powietrza i nie chłoną wilgoci, dzięki czemu nie mogą rozwijać się w nim grzyby, pleśń i roztocza. Materace piankowe zaś szczególnie dedykowane są dzieciom ze skłonnością do alergii. Mają one jedną strefę twardości, są komfortowe i elastyczne, przeznaczone również dla wcześniaków. Materace dla dzieci starszych i młodzieży wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, o właściwościach antyalergicznych i antygrzybicznych. Zróżnicowane są ze względu na wzrost dziecka i, co za tym idzie, rozmiar posiadanego łóżka.

Proponowane nam przez firmę Hevea materace są nie tylko wygodne, ale również zdrowe. Dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom, możemy dopasować materac do każdego dziecka, nawet najbardziej wymagającego. 

 

Znakomity płyn do płukania<< >>Najlepsze wykrywacze narkotyków