Na czym polega ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji?

Jednym ze skuteczniejszych a zarazem mało inwazyjnych sposobów czyszczenia przyłączy kanalizacyjnych jest sposób ciśnieniowy. Sprawdza się w większości przypadków, umożliwiając stosunkowo szybkie pozbycie się problemu zatkanych rur odpływowych. Na czym polega takie podejście?

Sposoby ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji

ciśnieniowe czyszczenie kanalizacjiDo wykonania tej usługi potrzebny jest specjalistyczny sprzęt oraz woda. Maszyna zwykle umiejscowiona na samochodzie dostawczym wytwarza wysokie ciśnienie wody, nawet do 200 bar. Woda ta transportowana jest za pomocą węża do rur kanalizacyjnych.  Głowica czyszcząca oraz jej dysze muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju rur, ich średnicy oraz rodzaju zanieczyszczeń i zatorów, jakie mają usunąć. Również parametry pracującej maszyny powinny być ściśle kontrolowane. Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji polega zatem na kierowaniu wody pod wysokim ciśnieniem na ścianki rur oraz na zatory w rurach, co powoduje oderwanie się od nich nieczystości i przepchnięcie ich dalej. Dysze działają wielokierunkowo co umożliwia usunięcie większości zanieczyszczeń. Przesuwane są one dalej aż do studzienki rewizyjnej, skąd są usuwane mechanicznie albo za pomocą specjalistycznej pompy. Dzięki przeprowadzeniu czyszczenia kanalizacji można wykonać następnie inspekcję rur za pomocą sprzętu wideo, co pozwoli ustalić faktyczne przyczyny problemów z odpływem.  Czasami może się okazać, że  konieczne jest wymienienie części instalacji ze względu na uszkodzenia bądź błędy w konstrukcji, które powodowały niedrożności.

Ciśnieniowe czyszczenie rur odpływowych i przyłączy kanalizacyjnych zwykle jest najlepszym rozwiązaniem problemów z niesprawnie działającym systemem rur odpływowych. Warto po wykonaniu tych czynności zapobiegać osadzaniu się nieczystości w kanalizacji przez odpowiednią profilaktykę.

Jak uzupełniam białko w diecie?<< >>Jak zaprojektować swoją własną bluzę?