Na co pomaga sucha kąpiel kwasowęglowa?

Moja mama niedawno wróciła z sanatorium. Nie chciała czekać na skierowanie z NFZ i pojechała tam prywatnie. Chciała odpocząć od codziennych obowiązków i się podleczyć. Cierpi na wiele przewlekłych schorzeń. Ma cukrzycę i problemy z ciśnieniem. Cieszę się, że w końcu mnie posłuchała i postanowiła jechać na kurację.

Sucha kąpiel kwasowęglowa na różne dolegliwości

suche kąpiele kwasowęgloweSanatorium znajdowało się w górach więc mama mogła pooddychać świeżym powietrzem. To miła odmiana od życia w dużym mieście. Mama szczególnie miło wspominała jeden zabieg. Mówiła, żeby był bardzo przyjemny. Były to suche kąpiele kwasowęglowe. Są również kąpiele mokre, w wodzie ze źródeł mineralnych z duża zawartością CO2. Lekarz jednak zlecił mamie kąpiele suche, gazowe, bo lepiej wpłyną na jej zdrowie. Odbywa się ona w pomieszczeniach, w których poziom unoszącego się dwutlenku węgla nie przekracza metra ponad poziom od podłogi, lub w specjalnych, drewnianych komorach. Kąpiel taka korzystnie wpływa na problemy z krążeniem obwodowym. Działa uspokajająco i odprężająco. Rozluźnia mięśnie i zwiększa ich siłę. Pomaga również w leczeniu chorób reumatycznych. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zabieg trwa 15 minut i zaleca się do wykonywać seriami. Obniża również stężenie cukru we krwi. Mama ma cukrzycę i taki zabieg bardzo dobrze wpłynął na jej zdrowie. Spotkała też w sanatorium koleżankę, której nie widziała całe lata. Odnowiły znajomość i wymieniły się telefonami. Mama była bardzo zadowolona z tego spotkania.

Mama wróciła zadowolona i wypoczęta. Nawiązała nowe znajomości. Zabiegi lecznicze również jej pomogły. Nie narzeka tak bardzo na wahania ciśnienia i wyrównał jej się poziom cukru we krwi. Planuje kolejny wyjazd, tym razem na NFZ do innego sanatorium. Tym razem chciałaby pojechać gdzieś nad morze.

Postawienie tymczasowego ogrodzenia<< >>Markowe długopisy dla każdego pracownika