Moda na inteligentne domy

W związku z nieustającym rozwojem technologii, która posuwa się do przodu w zawrotnym wręcz tempie, w naszym codziennym życiu staramy się korzystać z jej zdobyczy, gdzie tylko jest to możliwe. Wyręczamy się różnego rodzaju robotami i automatami. Teraz nadszedł czas na inteligentne domy.

W inteligentnym domu żyje się łatwiej

inteligentny dom w WarszawieWyobraźmy sobie taką sytuację. Wracamy do domu po całym dniu ciężkiej pracy, a stojąc przed drzwiami, kiedy od wygodnej kanapy dzieli nas zapewne jedynie kilka lub kilkanaście metrów, orientujemy się, że nie możemy znaleźć kluczy. Problem ten dotyczy zwłaszcza kobiet, które muszą w ich poszukiwaniu przetrząsnąć całą torebkę. Frustrujące, prawda? A gdyby wystarczyło tylko klaśnięcie lub kilka wypowiedzianych słów i spojrzenie do kamery, aby drzwi samoistnie się otworzyły? Brzmi jak fikcja? Niezupełnie. Inteligentny dom w Warszawie może mieć tę i wiele innych zalet. Chociażby zautomatyzowane kierowanie oświetleniem. Można byłoby dopasować intensywność i barwę światła do naszych potrzeb, nie szukając miliarda niezbędnych do tego w tradycyjnym domu pilotów, czy sterowników. Tak samo ze spryskiwaczami ogrodowymi, które uruchamiałyby się same i wyłączały zgodnie z zaplanowanym przez nas harmonogramem. Sprzęty same by się gasiły nie pobierając dodatkowej energii, w momencie, gdy przestajemy ich używać. Temperatura wewnątrz pokojów sama dostosowywałaby się do otoczenia i zapewniała optymalną ilość ciepła zgodnie z naszymi preferencjami. Nasze życie stałoby się o wiele prostsze!

Jeszcze całkiem niedawno, inteligentny dom wydawał się czymś, co występuje jedynie w powieściach z gatunku science fiction. Tymczasem zdobycze nowej technologii sprawiają, że to wszystko dzieje się naprawdę i całkiem serio. Czy to nie cudowne?

Realizacja zleceń na domki ogrodowe<< >>Jak działają escape roomy?