Mikołajki i czarter jachtów

Mikołajki są miastem w województwie warmińsko-mazurskim, a dokładniej w powiecie mrągowskim. Mikołajki znajdują się nad dwoma jeziorami, nad jeziorem Tałty oraz nad Jeziorem Mikołajskim.

Popularny czarter jachtów na Mazurach

czarter jachtówZe względu na położenie Mikołajek, w tym rejonie bardzo popularny jest czarter jachtów Mazury. Wynajmując takie jachty możemy podziwiać piękne mazurskie krajobrazy z jeziora. Jachty, na jakie się możemy zadecydować, aby wynająć je na czarter, mogą być różne, te które wybierzemy zależą od ilości osób, które będą na nich pływać, a bardziej odbędą rejs. Poza jeziorami W Mikołajkach znajduje się Stacja Hydrobiologiczna oraz Stacja Hydrologiczno – Meteorologiczna. Najbardziej znanym hotelem w Mikołajkach jest Hotel Gołębiewski, gdzie znajduje się duży aqua park. Jeśli chcemy się wybrać na zwiedzanie Mikołajek, to możemy obejrzeć to takie zabytki jak: kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy, którego projekt powstał w tysiąc osiemset czterdziestym drugim roku, poza tym zwiedzić także można neogotycki kościół katolicki z tysiąc dziewięćset dziesiątego roku. Poza tym znajduje się także zabytkowy cmentarz żydowski, który założono w tysiąc osiemset osiemdziesiątym pierwszym roku. W Mikołajkach znajduje się także Muzeum Reformacji Polskiej, które warto zobaczyć.

Podsumowując, Mikołajki to piękne miasto znajdujące się na Mazurach. Jest to miejsce idealne na wypoczynek. Rezerwat, jeziora, a także dużo miejsc do spacerowania oraz zwiedzania sprawiają, że jest to miejsce bardzo atrakcyjne i warte zobaczenia.

Godne polecenia zbiorniki niskociśnieniowe<< >>Budowa dachu i odstraszanie ptaków