Liczba spadów w projekcie dachu dla domu jednorodzinnego

W projekcie domy jednorodzinnego na pewno należy zwrócić szczególną uwagę na dach. Duże znaczenie ma np. to, ile spadów będzie posiadał taki dach. Nie da się ukryć, że w przypadku domów jednorodzinnych najczęściej budowane są dachy dwuspadowe.

Dach dwuspadowy, wielospadowy i jednospadowy

czterospadowe dachy w NadarzynieWpływa na to wiele różnych czynników. Taki dach dwuspadowy ma to do siebie, że jest bardzo łatwo do wykonania i nie generuje wysokich kosztów. Jest to jedna z najtańszych opcji, dlatego decyduje się na nią tak wiele osób. Oprócz tego pod pokryciem dachowym powstaje przestrzeń, która może zostać zaaranżowana na pomieszczenia mieszkalne. Dwuspadowe dachy są bardzo odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Czasem jednak inwestorzy decydują się na budowę dachu wielospadowego. Mogą to być np. czterospadowe dachy w Nadarzynie, które wyglądają zdecydowanie bardziej elegancko i w dodatku luksusowo. Dzięki dachom wielospadowym można osiągnąć znacznie większą przestrzeń, a ta może być zagospodarowana na pomieszczenia mieszkalne jak w przypadku dachów dwuspadowych. Im więcej spadków w takim dachu tym większe koszty jego budowy. Dachy wielospadowe bardzo często budowane są w dużych domach np. w willach. W porównaniu z dachami dwuspadowymi dachy wielospadowe generują o kilkanaście procent większe koszty budowy. W nielicznych domach budowane są również dachy jednospadowe. Trzeba jednak przyznać, że taki dach bardzo rzadko spełnia wymagania estetyczne inwestorów – zwłaszcza jeśli chodzi o domy jednorodzinne.

Tutaj poddasze trudno zaaranżować na cele mieszkalne. Raczej tego typu dachy powstają głównie w budynkach gospodarskich. Wyjątkiem są dachy płaskie, których kąt nachylenia wynosi zaledwie 3 stopnie. Projektant z pewnością zaprojektuje dach zgodnie z oczekiwaniami inwestora.

Nałożyłam powłokę ceramiczną na auto<< >>Sauny na podczerwień