Lampy polimeryzacyjne stomatologiczne

Higiena jamy ustnej oraz dbanie o uzębienie to bardzo ważne elementy dnia codziennego. W przypadku problemów z zębami należy udać się do lekarza – stomatologa. Jego praca wymaga użycia wielu różnych urządzeń, które mają pomóc w leczeniu pacjentów.

Lampy wykorzystywane w stomatologii

lampa polimeryzacyjnaPopularnymi urządzeniami, które wykorzystywane są w stomatologii, są lampy polimeryzacyjne. Są one często wielofunkcyjne, służą jednocześnie do utwardzania oraz są przydatne w diagnostyce chorób jamy ustnej czy różnych dolegliwości zębów. Dzięki niej możliwe jest także miejscowe leczenie światłem lasera. Taka lampa polimeryzacyjna używana jest głównie podczas zabiegów stomatologicznych związanym z uzupełnianiem ubytków zębowych. Światło UV o odpowiedniej długości fali emitowane przez lampę umożliwia szybkie utwardzanie różnych materiałów wykorzystywanych w praktyce dentystycznej. Dodatkowo, dzięki skupionemu i silnemu promieniowi światła, można dokładnie sprawdzić całą jamę ustną. Lekarz dentysta może ocenić stan zębów, rozwój próchnicy, zauważyć ubytki czy obserwować strukturę zęba. Każda lampa polimeryzacyjna ma także możliwość elektronicznego ustawienia czasu naświetlania, który można dobrać do każdego używanego materiału. Lampa, w zależności od czasu działania, może służyć do utwardzania wypełnień, wypełniania bruzd w szkliwie czy mocowania aparatu ortodontycznego. Poza tym, pozwalają na uzupełnianie ubytków w postaci całych zębów lub przytwierdzania ich fragmentów. Lampy te coraz częściej używane są także do wybielania zębów.

Lampy polimeryzacyjne mają szerokie zastosowanie w dziedzinie stomatologii. Używane są do różnego rodzaju procesów, takich jak utwardzanie wypełnień czy mocowanie aparatów ortodontycznych. Dodatkowo, emitują mocne i jasne światło, umożliwiając dostrzeżenie każdego szczegółu w jamie ustnej.

Spawanie za pomocą lasera<< >>Działki na sprzedaż