Karmy dla psa ze zredukowaną ilością białka

Obecnie w sklepach zoologicznych można znaleźć całe mnóstwo przeróżnych karm dla naszych czworonożnych przyjaciół. Nie da się ukryć, że wybór karmy wpływa bezpośrednio na stan zdrowia zwierzęcia. Najlepiej jest wtedy, kiedy pies żywiony jest tylko i wyłącznie karmą bytową (oczywiście z nieograniczonym dostępem do wody).

Juka i kwasy tłuszczowe w karmie

karma dla psów sklepWtedy bardzo łatwo można kontrolować jego masę ciała. Kiedy pies karmiony jest zarówno karmą jak i jedzeniem „ze stołu”, to niestety nigdy nie będzie wiadomo, ile tak naprawdę przyjął kalorii w stosunku do jego zapotrzebowania. Na każdej karmie dla psów można znaleźć informację o tym, ile karmy dziennie trzeba podawać psu o konkretnej masie ciała. Wiadomo, że większe psy będą wymagać karmienia większą ilością karmy. Są karmy przeznaczone dla szczeniąt, dla psów dorosłych, dla seniorów czy karmy weterynaryjne dla psów z konkretnymi schorzeniami. Jest to bardzo wysokiej jakości karma dla psów sklep może oferować ją w różnych wydaniach z zastosowaniem specyficznych składników odżywczych. Uwagę trzeba zwrócić na skład karmy dla psa. Dobrym rozwiązaniem dla psów dorosłych może być karma zoptymalizowana, czyli taka w której zredukowano ilość białka. A dlaczego doszło do redukcji? Okazuje się, że mniejszy poziom białek w karmie wpływa pozytywnie na przemianę materii psa. Bardzo często dodaje się do karm ekstrakty z juki.

Warto sprawdzić, czy ten składnik znajduje się w karmie – regularne spożywanie juki sprawia, że stolce nie odrzucają zapachem w trakcie sprzątania po pupilu. Wielkość krokietów karmy również musi zostać dopasowana do wielkości zwierzęcia. Jeśli krokiet będzie zbyt duży, to pies niechętnie będzie zabierał się za jedzenie karmy. W karmie powinny znaleźć się cenne kwasy tłuszczowe, które wpływają na skórę i sierść.

Dlaczego warto kupić psu karmę bezzbożową?<< >>Specjalistyczne doradztwo i usługi prawne