Jakie są zalety drewnianych blatów?

Kuchnia to nasze królestwo. To właśnie tutaj spędzamy większość czasu, dlatego urządzając to pomieszczenie należy pamiętać o tym, aby było ono funkcjonalne i przestronne. Zazwyczaj z wyborem mebli do kuchnie nie mamy problemu, jednak jeśli chodzi o blat to już co innego.

Zalety drewnianego blatu kuchennego

blaty kuchenne drewniane warszawaWiększość z nas urządzając mieszkanie lub dom sugeruje się obecnie panującą modą. Oczywiście są również takie osoby, które w ogóle nie zwracają na to uwagi i urządzają pomieszczenia według własnego gustu czy upodobania. Aranżując kuchnię zazwyczaj zastanawiamy się jakie meble powinniśmy wybrać gotowe ze sklepu czy lepiej te na wymiar. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw decydujemy się jednak na tą drugą opcję, ponieważ mamy większy wybór. Sama ostatnio wybierałam meble do kuchni i zastanawiałam się nad wyborem blatu kuchennego. Projektant doradził mi blaty kuchenne drewniane warszawa, ponieważ mają unikalny wzór (każdy blat jest inny). Zaletą tych blatów jest to, że nadają ciepłego klimatu aranżacji kuchni. Poza tym są miłe w dotyku a co najważniejsze naturalne. Pasują do kuchni w każdym stylu (klasycznej, rustykalnej czy włoskiej). Należy jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji blatów drewnianych by służył on nam przez wiele lat w dobrym stanie. Jakie są inne zalety blatów kuchennych? Blaty drewniane są bardzo łatwe zarówno w obróbce jak i renowacji (drewno można dowolnie lakierować, przycinać lub malować). Kolejny plus to to, że są one ciepłe w dotyku oraz co najważniejsze ekologiczne.

Czym zabezpieczyć taki blat? Mamy do wyboru dwa sposoby. Pierwszy z nich to olej a drugi to lakier. Oba doskonale zabezpieczają drewno przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi a także przed wsiąkaniem w nie wilgoci. Jednak dzięki olejowaniu drewno lepiej radzi sobie z wysokimi temperaturami.

Sekret wieńców i bukietów<< >>Ładne pokrowce na telefon