Jak zrobić alkohol?

Każdy z nas lubi wypić alkohol i nie oszukujmy się że lubi dużo. Jednak nic nie przebije alkoholu zrobionego przez nas samych. Co będzie nam potrzebne do takiego przedsięwzięcia? Na pewno alembiki czy destylatory. To już bez różnicy co takiego ponieważ działa to tak samo.

Potrzebne składniki – drożdże

drożdżeAlembiki to naczynia, które są wyposażone w rurkę biegnącą do drugiego naczynia. Dzięki temu przebiega destylacja. Jeśli już mamy taki sprzęt to trzeba pomyśleć jaka nalewkę chcemy zrobić. Ogólnie jest to bardzo proste ponieważ będą nam potrzebne owoce drożdże właśnie alembik woda oraz cukier. No i spirytus. Owoce dokładnie myjemy, cieniutko obieramy, oraz kroimy jeśli są większe kawałki. Tak przygotowane owoce wrzucamy do naczynia zalewamy wódką i spirytusem i zamykamy zostawiając na dwa trzy dni w miejscu nasłonecznionym i ciepłym. Tak przyrządzony napój powinien zacząć fermentować a dzięki alembikowi, czy destylatorowi nie będziemy musieli ręcznie odsączać co jest męczące. Po kilku dniach trzeba cukier wymieszać z wodą (zazwyczaj mineralną). Ilość zależy od tego jak słodką chcemy mieć nalewkę. Taki syrop cukrowy mieszamy z nalewem. Dodajemy drożdże i tym razem odstawiamy na dwa czy nawet trzy miesiące. Można nawet dłużej to nalewka ta będzie mocniejsza.

Kiedyś będziemy mogli skosztować naszego wyrobu. Alkohol taki jest zdrowszy niż czysta wódka kupiona w sklepie. Niestety takie mamy czasy co do tego się zgodzicie że wszystko wspomagane jest chemią.

Najwyższej klasy ochraniacze dla konia<< >>Fotograf ślubny Bydgoszcz - jak go znaleźć