Jak uratować nasz związek?

Podtrzymanie dobrych relacji w związku, to najważniejszy cel dla każdej pary. Na początku zawsze jest pięknie i czujemy się zakochani bez pamięci. Później jednak przychodzi szara codzienność i nie zawsze wszystko jest tak, jak sobie wymarzyliśmy. To może bardzo zaważyć na naszym związku.

Czy warto pójść na terapię dla par?

terapia dla par poznańJeśli nasz związek jest już długi i bardzo nam na nim zależy, oczywiście, że warto. Gdybyśmy byli ze sobą dwa tygodnie i już pojawiłyby się jakieś problemy, wówczas lepiej dać sobie spokój. Jeśli jednak naprawdę kochamy tę drugą osobę i chcemy walczyć o naszą miłość, terapia może być najlepszym i jedynym rozwiązaniem. Bardzo trudno jest wyjaśnić sobie różne kwestie i rozwiązać problemy, które się nawarstwiły. Czasem sami nie potrafimy już ze sobą normalnie rozmawiać i bez pomocy kogoś obcego, nie damy rady dojść do porozumienia. Dziś terapie dla par to coś bardzo powszechnego. Podtrzymanie żaru w związku jest trudne i czasem nam on nieco przygasa. Na takiej terapii przede wszystkim dowiemy się co trapi tą drugą osobę. Dlaczego jest jej źle i czego by ona oczekiwała. Sami również możemy powiedzieć o swoich wewnętrznych rozterkach. Terapeuta natomiast pomoże nam wypracować takie rozwiązanie, które przyniesie korzyści obojgu i uratuje nasz związek. Obecnie taka terapia dla par Poznań, czy Kraków, to nic nadzwyczajnego. Nie musimy wstydzić się tam pójść. Musimy przede wszystkim myśleć o tym, że robimy to dla nas i nasze wspólne życie jest najważniejsze. Nie opinia innych.

Obecnie wiele par przeżywa kryzysy, z których bardzo ciężko jest im wyjść. Niekiedy gdy próbują rozwiązać jakiś problem, jeszcze bardziej podsycają kłótnie. Terapia jest w stanie uzmysłowić takim osobom co robią źle i co mogą robić, by ten stan rzeczy zmienić.

Modele nowoczesnych zrywarek<< >>Które miejsca najczęściej odwiedzają studenci psychologii?