Jak otworzyć hurtownię lub sklep chemiczny?

Otworzenie hurtowni lub sklepu chemicznego nie jest prostym przedsięwzięciem, głównie ze względów prawnych, ponieważ trzeba spełnić wiele rygorystycznych wymogów prawnych. Budynek, pomieszczenia i każda rzecz w nim musi spełniać odpowiednie normy, pracownicy muszą być wykwalifikowani, a miejsce musi być chronione prawie tak, jak magazyn czy sklep z bronią.

Sklep chemiczny krok po kroku

sklep chemicznyOgólnie rzecz biorąc, hurtownia odczynników chemicznych jest miejscem, w którym sprzedawane są odczynniki chemiczne, a także szkło laboratoryjne i innego rodzaju rzeczy, które są niezbędne w laboratoriach chemicznych. W hurtowniach odczynników chemicznych bardzo często nabywają swój asortyment sklepy chemiczne. Sklep chemiczny to miejsce, które zajmuje się, tak samo jak hurtownia chemiczna, sprzedażą odczynników chemicznych i szkła laboratoryjnego, jednak na mniejszą skalę. Można to porównać na przykład do hurtowni owoców i warzyw, która jest ogromna i sprzedaje do poszczególnych sklepów warzywnych duże ilości produktów w hurtowej cenie oraz do małych, osiedlowych sklepików z warzywami i owocami, tak zwanych ”warzywniaków”, które sprzedają klientom indywidualnym warzywa i owoce w mniejszych ilościach, ale za to w wyższej cenie. Jeżeli chcemy otworzyć hurtownię lub sklep chemiczny, najpierw musimy zastanowić się, którą z tych opcji wybieramy, następnie znaleźć odpowiednie pomieszczenie lub budynek i zadbać o to, by spełniał wszelkie niezbędne normy bezpieczeństwa, później poszukać dostawcy odczynników chemicznych i odpowiednio wykwalifikowanego personelu. Należy pamiętać też o tym, że odczynniki chemiczne nie są i nie mogą być dostępne dla wszystkich, sprzedaż oraz kupno większości z nich wymaga wielu odpowiednich zezwoleń i zaświadczeń.

 

Takie regulacje prawne są niezbędne i konieczne, aby dostęp do odczynników chemicznych miały tylko osoby, którym rzeczywiście są one potrzebne i które potrafią się nimi posługiwać, a także wiedzą, jak je zutylizować i zneutralizować, aby nie zanieczyścić i tak już zatrutego środowiska.

Kilka słów o sklepach chemicznych można przeczytać na  http://pol-aura.eu

Fachowe szkolenia scrum<< >>Psychologia sprzedaży i stojaki na ulotki