Jak działają escape roomy?

Szukamy wciąż sposobów na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Powstają coraz to nowe miejsca, które oferują nam rozrywkę. Jednak rzadko kiedy udaje się takiemu miejscu na stałe zapisać w naszej świadomości i wkraść do naszych miast.

Zabawa w escape roomie

escape room w LublinieTrzeba jednak przyznać, że zdarzają się takie sytuacje. Przykładem jest escape room. Jeszcze kilka lat temu nikt nie wiedział co to takiego jest. Nigdzie się o tym nie słyszało, nikt z tego nie korzystał. Dziś natomiast większość z nas ma świadomość tego, czym escape room jest. Nawet jeśli sami jeszcze nie mieliśmy sposobności by tam pójść, to mgliste pojęcie na temat tego miejsca mamy, a jego nazwa na pewno jest nam znajoma. Dlaczego escape roomy zdobyły taką popularność? Na czym polega zabawa w nich? Oczywiście escape room to nazwa zaczerpnięta z języka angielskiego. Nawiązuje ona do całej istoty tej rozrywki, czyli do ucieczki i pokoju. Escape room to bowiem nic innego, jak właśnie zamknięty pokój. Jesteśmy do niego wpuszczani i mamy określony czas na wydostanie się z niego. Przykładowo może być to godzina. By się wydostać należy w danym pokoju szukać wszelkiego rodzaju zagadek i wskazówek. Dzięki nim ostatecznie można bowiem dojść do klucza, który otwiera pokój. To doskonała zabawa dla każdego kto lubi się bać, ale i dla całych rodzin, które lubią zagadki. Dziś mamy taki escape room w Lublinie. Jednak w coraz większej ilości miast one powstają. Ich fenomen polega na tym, że jest to rozrywka uruchamiająca myślenie, ale i związana z adrenaliną.

Dziś coraz częściej nie mamy pomysłu na to, w jaki sposób moglibyśmy spędzić wolny czas. Warto zatem zastanowić się, czy nie chcielibyśmy skorzystać z takiego escape roomu. To z pewnością byłaby świetna zabawa dla nas i dla naszych najbliższych.

Moda na inteligentne domy<< >>Coraz tańsze terminale płatnicze w Warszawie