Gromadzenie kabli miedzianych

Nie wiele osób wie, że stare miedziane instalacje elektryczne mogą być bardzo wartościowe. Z pewnością są bardzo wartościowe dla złomiarzy. Wiedzą oni, że spore ilości gromadzonego sukcesywnie kabla mogą okazać się prawdziwą żyłą złota. Złomiarze chętnie wykorzystują niewiedzę ludzi, którzy za bezcen oddają im kable miedziane.

Segregacja kabli miedzianych

skup kabla miedzianego poznańNiemal na każdym złomowisku można spotkać sterty kabli, które na pierwszy rzut oka wydają się małowartościowe. Każdy skup kabla miedzianego poznań gromadzi kabel do momentu, kiedy jego ilość jest na tyle duża, że ciężko go dalej składować. Wtedy z pomocą przychodzi maszyna do obierania kabla, która odseparuje gumowy oplot od miedzianego rdzenia. Tutaj właśnie pojawi się spory zysk, ponieważ czysta miedź jest kilkukrotnie droższa od stalowego złomu. Im więcej miedzi uda się odzyskać, tym większy będzie zysk złomowiska. Odzyskaną miedź sprzedaje się bezpośrednio do huty. Oczywiście pozostały z obierania kabli odpad musimy gdzieś zutylizować. Zazwyczaj za ową utylizację trzeba sporo zapłacić, ale mimo tych dodatkowych kosztów cały proces jest bardzo opłacalny. Ważnym czynnikiem jest aktualna sytuacja na rynku skupu metali kolorowych, bowiem ceny miedzi w długich okresach czasowych bardzo często mocno się wahają. Większe skupy złomu mogą pozwolić sobie na wyczekiwanie na okres zwyżki cen, mniejsze niestety często muszą sprzedawać po bieżących, niskich cenach. Nie mniej jednak z pewnością na tym interesie nie tracą.

Warto zastanowić się skąd wynika wysoka cena miedzi w skupach. Otóż jest to metal bardzo pożądany, którego na rynku jest stosunkowo mało. Kopalnie miedzi wydobywają ten metal stosunkowo powoli, a przemysł generuje coraz to większe zapotrzebowanie na ten surowiec.

Aromatyczne ciastka jaglane<< >>Suplementy z witaminą C są niezwykle popularne