Fotografia ślubna pokonała amnezję

W wielu filmach i książkach popularnym motywem jest utrata pamięci, która dotyka którąś z postaci, często jest to elementem komicznym i powoduje wiele zabawnych sytuacji. Zdarza się też, że jest to motor do wprowadzenia dramatu i problemów miłosnych.

Uwagę zwróciła fotografia ślubna w Rybniku

fotografia ślubnaW życiu niestety przeważa mniej optymistyczny scenariusz i utrata wspomnień prowadzi raczej do problemów i trudności. Moja znajoma z pracy opowiadała mi o swojej ciotce, która mieszkała w Rybniku i była okropnie roztrzepana. Zdarzyło jej się kiedyś, że zrzuciła ręką klatkę z dwoma myszoskoczkami z szafki i stworzonka schowały się za meblem, skąd nie chciały już wyjść. Ostatnio ciotka wpadła na pomysł, żeby postawić na balkonie taborecik i wejść na niego, żeby przyciąć bluszcz, który zwieszał się z balkonu na górze. Nie było to mądre posunięcie, taborecik był wysoki, barierka balkonu stosunkowo niska, ciotka niezdarna. Biedna kobieta spadła z balkonu, ale na szczęście było to zaledwie pierwsze piętro, a pod spodem był trawnik, nic się więc jej nie stało, ale przeżyła taki szok, że straciła pamięć. Rodzina usiłowała jej pomóc, ale nic nie przynosiło rezultatów, wujek był w delegacji i nie mógł nic zdziałać na odległość, nie chciano go więc martwić. Już chcieliśmy pójść po lekarza, kiedy ciotka weszła do sypialni i jej uwagę zwróciła fotografia ślubna Rybnik wisząca na ścianie.

Widok pamiątki musiał coś poruszyć w umyśle ciotki i nagle zaczęły wracać jej wspomnienia. Niesamowity przypadek, dzień ślubu faktycznie musiał być dla ciotki niezwykły. Nie dziwi to zresztą, bo na pewno był on wielkim przeżyciem.

Nasza rodzinna firma sprzątająca<< >>Własny pomysł na biznes czyli torby reklamowe