Fajka wodna szisza- co trzeba wiedzieć

Co jakiś czas pojawia się w mediach temat fajki wodnej. Najczęściej jest to kontekst negatywny. Komuś palenie zaszkodziło i trafił do szpitala, zrobiła się wielka afera w mediach, wypowiada się wiele osób.

Fajka wodna szisza może być szkodliwa

fajka wodna sziszaNowe badania dowodzą, że szisza jest bardziej szkodliwa niż papierosy, czy mieszkańcy maja dosyć baru z sziszą w swoim sąsiedztwie i narzekają na awanturujących się głośno klientów. Nigdy nie pojawiają się doniesienia, że fajka wodna to coś dobrego, pożytecznego, czy zdrowego. Jakby nie patrzeć, fajka wodna szisza nie jest na pewno zdrowa, ale też nie bardziej szkodliwa niż papierosy. Obie rzeczy zawierają w sobie filtry antynikotynowe, więc przynajmniej część substancji nie przedostaje się do naszego organizmu. Tytoń do fajki wodnej nie jest więc gorszy, niż ten papierosowy. Skąd przyszła do nas moda na palenie sziszy? Samo ,,urządzenie” pochodzi z Indii, podobnie jak konopie indyjskie, co sprawia, że szisza często jest kojarzona z paleniem marihuany. Jest to rodzaj dzbanka, w którym tytoń pali się dzięki węgielkom w kominkach, a następnie jest chłodzony, przez wodę lub inną ciecz i taki przedostaje się wężykiem do naszych płuc. Poza fajką wodną mamy jeszcze bonga, które są prostszą i mniejszą wersja fajki wodnej, a shisha sklep online ma w swojej ofercie nawet małe fajki wielkości cygara, które można zabierać zawsze ze sobą. Fakt, iż melasa do shishy najczęściej jest pakowana w kartonowe lub metalowe pudełeczka dodatkowo sprawia, że nie będziemy mieli problemów z jej transportem i użytkowaniem. Wiele osób palących papierosy, którzy raz spróbowali fajki wodnej już nie wracają do palenia, ponieważ jej smak i zapach są bardziej delikatne, dym nie śmierdzi, a owocowe i roślinne aromaty np. miętowe, tylko zachęcają do jej spróbowania. Od razu kupują akcesoria do shishy, by móc się cieszyć jej aromatem i działaniem. Pamiętajmy jednak, że zarówno papierosy, jak i fajka wodna szisza zawiera ten sam tytoń, a co zza tym idzie te same toksyny, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm.

Wizja aromatycznej sesji z sziszą jest kusząca, ale równie szkodliwa co regularne palenie tytoniu w papierosach. Zanim więc udamy się do jednego z coraz liczniej powstających miejsc, gdzie można zapalić szisze lepiej zapoznać się z możliwymi skutkami jej działania.

Luksusowe wakacje - wynajem jachtu na mazurach<< >>Język przyszłości i zagraniczne obozy językowe