Elementy budowlane z kamienia w domu

Kuchnia to dla mnie bardzo ważne miejsce w domu, ponieważ bardzo lubię gotowanie i pieczenie ciast. Dlatego też wiedziałam, ze kuchnia powinna być zaopatrzone w wiele sprzętów, a meble powinny być mocne i trwałe. Podobały mi się takie szafki z jasnego drewna połączone z ciemnymi blatami.

Schody z kamienia dopasowane do wystroju kuchni

schody z kamieniaTakie połączenie jest lepsze niż odwrotne, bo jasne blaty z kamienia się szybko zabrudzą, a ciemne szafki wyglądają smutno. Moim zdaniem to było najlepsze rozwiązanie. Miałam już nawet upatrzony zestaw mebli, ale postanowiłam jeszcze raz poczytać na temat tego czego wymagają blaty granitowe. Na jednej ze stron przeczytałam, że są one bardzo ciężkie i nie każde szafki kuchenne są w stanie je utrzymać bez niszczenia się. Zadzwoniłam do firmy sprzedającej meble i dopytałam się jakie obciążenie wytrzymają te szafki. Okazało się, ze nie są one dopasowane do blatów w kamienia, bo nie udźwigną jego ciężaru. Musiałam więc szukać dalej. Na szczęście udało mi się znaleźć podobne meble choć z ciemniejszego drewna niż chciałam. Ale one nadawały się do połączenia z granitem. To mi się spodobało. Chciałam mieć również w domu schody granitowe, więc postanowiłam, że wybiorę taki odcień, który będzie pasował zarówno do mojej kuchni, jak i do korytarza ze schodami. Nie było to takie łatwe, mimo wielu kolorów do wyboru. Ale w końcu wybrałam pasujące schody z kamienia Warszawa i wszystko ze sobą współgra.

 

Cieszę się, ze jednak wszystko dokładnie sprawdziłam przed zakupem, bo dzięki temu uniknęłam wydawania pieniędzy w błoto i wymieniania mebli. Dobrze ze wszystko się dobrze ułożyło i teraz mój dom wygląda pięknie.

Okresowy sklep wielkopowierzchniowy i konstrukcje stalowe<< >>Sprawne etykietowanie