Eleganckie kreacje na różne okazje

Sukienki to niejednokrotnie jedyny odpowiedni ubiór na wiele okazji. Chociaż mają coraz silniejszą konkurencję w postaci damskich kombinezonów i garniturów, to jednak wiele kobiet nie wyobraża sobie, że na wesele, imprezę Sylwestrową czy wieczorowe przyjęcie mogłoby wyjść w czymś innym niż właśnie sukienka, pasująca do tej okazji.

Sukienka na ważne wyjście

eleganckie sukienkiSukienki nieco bardziej eleganckie niż te codzienne noszone są do pracy, na imprezy różnego typu, na randkę. Sukienka do pracy powinna być prosta i skromna, w stonowanych kolorach, długa do kolana. Dekolt nie może być zbyt głęboki, kreacja powinna też posiadać rękawki. Kolejny typ sukienek to sukienki koktajlowe, noszone na przykład na wesela. Dopuszczalne są wzory i różnorodne kolory, zarówno pastele, bardziej intensywne czerwienie i chabry czy też klasyczna butelkowa zieleń i granat. Sukienka może posiadać falbanki, plisy czy też być ozdobiona koronką. Eleganckie sukienki na wieczór powinny być szyte z wysokiej jakości materiałów, na przykład z jedwabiu, aksamitu, satyny jedwabnej. Preferowana długość to od połowy łydki aż do ziemi. Przy takiej sukience należy odsłonić tylko jedną część ciała – tylko dekolt, tylko plecy lub tylko nogę dzięki rozcięciu w spódnicy. Za wieczorowe można uznać także sukienki, które są krótsze, ale wciąż odpowiednio eleganckie, strojne i modne. Kreacje balowe obowiązkowo są długie, mogą mieć tren, a ich uzupełnieniem mogą być eleganckie rękawiczki.

Do każdej eleganckiej sukienki pasują szpilki i torebki. Tę ostatnią należy dobierać w myśl zasady, że im późniejsza godzina przyjęcia, tym mniejszą powinnyśmy zabrać torebkę. Uzupełnieniem eleganckiej sukienki jest biżuteria, skromniejsza na przyjęcia rozpoczynające się w ciągu dnia i bogatsza na wieczór.

Od czego zależy rodzaj diety?<< >>Wykluczenie glutenu z diety