Efekt przydymionego oka na zawołanie

Tzw. smoky eyes to jeden z najpopularniejszych make-upów nie tylko na imprezę w klubie, ale również styl, który jest najczęściej wybierany przez Panny Młode w dniu ślubu. Nic dziwnego, podkreśla on bowiem pięknie oko i eksponuje je w szczególny sposób. Jest jednocześnie seksowny i elegancki.

Paletka, która pozwoli nam „przydymić” oko

paleta kolorów cieni do powiekKlasyczny smoky eyes występuje w czarnej i grafitowej palecie i w tym stylu prezentuje się najlepiej. Do zrobienia makijażu w stylu smoky eyes będzie nam potrzebna paleta kolorów cieni do powiek, najlepiej w typie nude, więc wszystkie cienie z palety brązów i róży – zarówno matowe, jak i metaliczne. Kiedy nasze powieki są już przygotowane pod makijaż, jako pierwszy wybieramy cień w kolorze piaskowym, najlepiej z błyszczącymi drobinkami. Nakładamy go w kąciku oka i rozcieramy go wyłącznie w tym miejscu. Jasnym, matowym cieniem malujemy górną powiekę pod łukiem brwiowym. Matowym, ciemnym cieniem rysujemy linię nad rzęsami i rozcieramy delikatnie kontur. Podobną kreskę rysujemy na dolnej powiece. Cień, który ma grać główną rolę w smoky eyes (najlepiej czarny lub głęboki brąz), nakładamy na całą powierzchnię ruchomą górnej powieki. Nie zamalowujemy jasnego kącika. Na dolnej powiece postępujemy podobnie. By dopełnić makijaż, należy skorzystać z odrobinę ciemniejszego cienia z połyskującymi drobinkami i wypełnić nim miejsca w okolicy rzęs zarówno na górnej, jak i na dolnej powiece. Na koniec należy rozetrzeć cień, by połączył się z głównym odcieniem położonym na powiekach.

Makijaż przydymionego oka w mocnej, zdecydowanej wersji stanowi świetne dopełnienie eleganckiej kreacji. Jeśli zaś zmienimy odcienie, z których korzystamy na delikatniejsze, nasz smoky eyes będzie świetnie nadawał się również na co dzień.

Wynajęty namiot weselny to super pomysł<< >>Obowiązkowe szkolenia w szkole