Do czego przyda się woreczek jutowy?

Uwielbiam strony i czasopisma poświęcone własnoręcznie wykonywanym dekoracjom. Sama uwielbiam wszelkie prace manualne, dlatego wciąż szukam inspiracji do tego, co można robić samemu, żeby upiększyć swój dom. Niedawno, na przykład, zastanawiałam się nad tym, jak mogę uatrakcyjnić doniczki z kwiatami, stojące na tarasie. I znalazła ciekawe rozwiązanie.

Nietypowe zastosowanie woreczków jutowych

woreczki jutoweTworzenie własnymi rękoma dekoracji czy przydatnych na co dzień gadżetów, stało się w dzisiejszych czasach niezwykle modne. Istnieje wiele stron internetowych, blogów, czasopism, a nawet książek, poświęconych tej tematyce. Sama często czerpie inspiracje z tych źródeł, gdyż uwielbiam wszelkie prace manualne. Dzięki temu wnętrze mojego domu jest unikatowe, udekorowane samodzielnie wykonanymi ozdobami. Niedawno szukałam pomysłu na to, co zrobić z lekko zniszczonymi doniczkami, w których zasadzone są kwiaty na balkonie. Odkryłam w jednym czasopiśmie genialne rozwiązanie, wykorzystujące zwykłe woreczki jutowe, w których sama przechowuje orzechy. Takie woreczki wykonane są z łodyg roślin i cechuje je niezwykła wytrzymałość oraz dekoracyjna faktura. Czytałam kiedyś, że chronią przed wilgocią, dlatego nadają się do przechowywania sypkiej żywności. Kupiłam więc kilka takich woreczków i wykorzystuje je w kuchni. Teraz mam zamiar kupić większe wersje worków jutowych i opatulić nimi wspomniane wcześniej doniczki. Wygląda to bardzo atrakcyjnie, a przy okazji zabezpiecza rośliny przed zimnem.

Od kilku lat bardzo mocno interesuje się robótkami ręcznymi. Mam tu na myśli szeroko rozumiane prace manualne, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalne dekoracje do domu. Ostatnio znalazłam przykładowo nowe zastosowanie do worków jutowych, a mianowicie owinę nimi doniczki na tarasie.

Szafa skrytkowa w pomieszczeniu socjalnym<< >>Na co zwracać uwagę szukając bogatego mężczyzny?