Dla kogo przeznaczone są sauny infrared?

Tradycyjna sauna parowa to metoda relaksacji ciała znana od dziesiątek lat. Jednak nowe technologie sprawiają, że nawet znane od dawna metody mogą zostać ulepszone i dopasowane do potrzeb wszystkich. Jak wiadomo z tradycyjnej sauny parowej lub fińskiej nie mogą korzystać wszyscy. 

Sauna ze światłem podczerwonym

sauna na podczerwieńIstnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przebywanie w wysokich temperaturach. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą sauny infrared czyli sauny ze światłem podczerwonym. Odnalazły bardzo szerokie zastosowanie w rehabilitacji osób chorych, ale można z nich korzystać również w życiu codziennym. W takiej saunie nie znajdziemy pieca, który nagrzewa pomieszczenie do wysokiej temperatury. Sauna na podczerwień wykorzystuje wiązki świateł, które nagrzewają temperaturę powietrza do około 40 stopni Celsjusza. W pomieszczeniu nie unosi się wilgotne powietrze i para, a temperatura jest o wiele niższa niż w kabinach parowych lub saunach fińskich. Dzięki temu z infrared mogą korzystać osoby, które do tej pory nie mogły pozwalać sobie na takie zabiegi. Bardzo często z sauny na podczerwień korzystają osoby starsze, osoby z problemami krążenia, bólami mięśni i stawów lub osoby, które po prostu chcą się zrelaksować. Odpoczynek w saunie pomaga zwalczyć stres, zmęczenie i ogólne złe samopoczucie. Zabiegi są polecane osobom które walczą z depresją lub nerwicą  Podczerwień poprawia kondycję skóry i wspomaga walkę z cellulitem. Dlatego z kabin infrared tak chętnie korzystają wszystkie kobiety.

Takie kabiny są najbezpieczniejsze w użytkowaniu nawet dla osób niedoświadczonych. Korzystanie z nich nie wymaga również przestrzegania specjalnych zasad tak jak w przypadku sauny parowej czy fińskiej. Seans trwa około trzydziestu minut, a po nim bez przeszkód można oddać się innym zajęciom.

Tłumaczenia dla biznesu<< >>Osuszacz powietrza—kiedy warto go zastosować?