Czym się kierować szukając mieszkania?

Czasami przeglądam ogłoszenia w internecie różnych agencji nieruchomości, ogłoszenia typu domy na sprzedaż, mieszkania na sprzedaż, mieszkania na wynajem. Są ogłoszenia, które dublują się na każdej stronie lokalnych agencji nieruchomości a także portalach ogłoszeniowych. Są też oferty, które praktycznie widuje się przez wiele miesięcy. Jakie oferty najczęściej powinniśmy unikać?

Nieruchomości Katowice to bogaty w oferty rynek

nieruchomości katowiceZazwyczaj odstrasza cena mieszkania, o ile niska cena raczej działa na korzyść przy sprzedaży tak wywindowanie wysoko ceny sprawi raczej skutek odwrotny. Oczywiście przy kupnie mieszkania należy negocjować cenę, sprzedający zazwyczaj zawyżają ceny, bo może ktoś kupi drożej mieszkanie, a nawet przy obniżce nie są stratni. Innym problemem, zresztą również bardzo częstym są mieszkania bardzo zaniedbane. Robienie remontu jest drogie, remont samej łazienki to wydatek rzędu 15 tyś. zł. I jeśli doliczyć remont kuchni, pokoi i przedpokoju wychodzi często ponad 1/4 wartości mieszkania, a mieszkanie po wyremontowaniu nie zyska aż tyle na wartości co pieniądze w niego włożone. Oczywiście można zrobić remont tańszym kosztem, samemu, nie korzystając z pomocy fachowców, wymaga to sporo czasu i wysiłku i daje sporo satysfakcji ale w przypadku gdy czas nas nagli to czasem warto jest kupić droższe mieszkanie, ale już wyremontowane – tak wynika z analiz rynku nieruchomości Katowice.

Możemy też kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, jest ono dużo droższe, i wy przypadku wybrania opcji najtańszej czyli deweloperskiej sami musimy zadbać aby mieszkanie nadawało się do zamieszkania. Dużo znacząca jest też lokalizacja, niezmiennie atrakcyjne są mieszkania na nowych osiedlach, w pięknych nowoczesnych blokach i na osiedlach strzeżonych.

Stacje transformatorowe<< >>Eko fotowoltaika?