Czym jest poduszka pneumatyczna?

Na rynku związanym z zaopatrzeniem medycznym, stale pojawiają się nowe produkty, które mają na celu poprawę jakości życia osób, wymagających szczególnych warunków do życia. Przykładem tego typu pacjentów są osoby niepełnosprawne, większość życia spędzające na wózku inwalidzkim.

Poduszki przeciwodleżynowe, by zwiększyć komfort życia

poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa - klinW dzisiejszych czasach poduszki pneumatyczne przeciwodleżynowe coraz częściej wykorzystywane są nie tylko w profilaktyce zapobiegającej powstawaniu odleżyn u pacjentów leżących, ale również przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Nic w tym dziwnego, skoro poduszki tego typu dają większy komfort spędzania czasu w wymuszonej pozycji siedzącej. Szczególnie pomocna jest w tym przypadku poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa – klin, której zaletami są anatomiczne profilowania pod uda i pośladki, odpowiednie wycięcie pod kość ogonową oraz kanaliki, które umożliwiają ruch powietrza podczas siedzenia. Poduszka zapewnia wygodę siedzenia, a kanaliki zapobiegają dodatkowo poceniu się skóry. Dodatkowo, kształt podkładki korekcyjnej wymusza prawidłową pozycję kręgosłupa, co może zapobiec napięciom i bólom w czasie długiego siedzenia. Do wszystkiego dochodzą wszystkie zalety poduszki pneumatycznej, w której zastosowano nowoczesną technologię zwiększającą aktywność jej stosowania. Dzięki temu, za pomocą wygodnego zaworu, można sterować poduszką w taki sposób, by jak najlepiej dopasować ją do aktualnych potrzeb pacjenta.

Poduszki przeciwodleżynowe zapewniają odpowiedni rozkład obciążeń, co zapobiega podrażnieniom skóry, wszelkim otarciom i powstawaniu ran odleżynowych. Są produktem, który z łatwością dopasujemy do potrzeb pacjenta, zapewniając mu większy komfort użytkowania, a często nawet i życia.

Obowiązkowe szkolenia w szkole<< >>Zatrudnili mnie w sklepie z materacami