Czy powinny powstawać dobrze zaprojektowane ogrody miejskie?

Ogrody w miastach, były niegdyś ich nieodłączną częścią. Każde miasto taki ogród miało. W nich odbywały się szczególne uroczystości, zbierali się tam ludzie.

Projektowanie ogrodów to odpowiedzialne zajęcie

projektowanie ogrodów Ja jako osoba urodzona w latach dziewięćdziesiątych, nie bardzo rozumiałam fenomen takich miejskich ogrodów. Wystarczał mi piękny park, który mogłam odwiedzać w cieplejsze dni. Jednak gdy w końcu poszłam do takiego miejskiego ogrodu, od razu zmieniłam zdanie. Tak naprawdę ogrodu nie da się przyrównać do parku. Oczywiście drzewa są piękne, ale kwiaty mają w sobie coś wyjątkowego. Ich kolory i zapachy, działają na naszą wyobraźnię. Obecnie w miastach obowiązkowe powinno być zakładanie ogrodów. Nie dość, że rośliny produkują tak potrzebny nam tlen, to jeszcze dają nam mnóstwo radości. Do takich ogrodów miejskich moglibyśmy chodzić na spacery, czy po prostu odpocząć z książka. To też bardzo dobra wizytówka dla miasta. Latem mogłyby się tam odbywać jakieś małe wydarzenia, które trochę by nam oddawały klimat dawnych lat. Myślę, że najlepsze projektowanie ogrodów na całym śląsku jest dziś jednym z najbardziej odpowiedzialnych zajęć. To ogrody stają się nową szansą na ściągnięcie ludzi do miast, oraz na ich zatrzymanie. Gdybym miała wybierać sobie nowe miejsce do mieszkania, na początku patrzyłabym na szanse pracy w moim zawodzie. Drugim kryterium byłby wygląd takiego miasta. Jego komunikacja miejska, rozrywki jakie ono oferuje, ilość kin, centr handlowych. Dziś ludzie bardzo mocno biorą sobie do serca takie aspekty. To nie tylko projektowanie ogrodów, ale i magnes dla nowych mieszkańców, młodej krwi, która pomaga w rozwoju małych miast.

W takim regionie jak Śląsk, mamy miasta typowo przemysłowe. Gdyby stworzyć takie miasto, które stawiałoby mocno na zieleń, może ten region odszedłby od tego stereotypu?

Mój mąż jest projektantem tanich wózków skrzyniowych<< >>Sklep taty oraz naprawa wrzecion