Część, która eliminuje naprężenia w rurociągach

Mimo pozornie stabilnej konstrukcji, rurociągi stale narażone są na naprężenia związane ze zmianami temperatury. By w jak największym stopniu zminimalizować to zjawisko, konieczne jest zastosowanie kompensacji. Jaki kompensator wybrać?

Kompensator tkaninowy wytrzymuje temperaturę do 1000 stopni

Kompensatory tkaninowe do rurociągówKiedy potrzebne są kompensatory, które w tym samym czasie mogą absorbować przemieszczenia związane ze zmianami temperatury występujące na różnych kierunkach, z odpowiedzią przychodzą kompensatory tkaninowe do rurociągów. Zapobiegają one przenoszeniu naprężeń podczas pracy rurociągu, a charakteryzują się lekką konstrukcją i łatwą instalacją. Tkanina kompensatora może mieć budowę jedno- lub wielowarstwową i wykonywana jest z takich materiałów jak: stal, fluoroplasty, elastomery, materiały izolacyjne, szkło, krzemionka i włókno ceramiczne. Dzięki swojej budowie zapobiegają przenoszeniu drgań i zmniejszają poziom hałasu występującego w czasie pracy rurociągów. Dzieje się tak za sprawą bolstera izolacyjnego, czyli poduszki wypełnionej materiałem izolacyjnym, zapewniającym ochronę tkaniny kompensatora przed wysokimi temperaturami i uszkodzeniami mechanicznymi. Pośrednią cechą bolstera jest znaczna redukcja hałasu. Kompensatory tkaninowe stosowane są m.in. w konwencjonalnych elektrowniach węglowych, w przemyśle celulozowym i papierniczym, w rafineriach, w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, a także w przemyśle farmaceutycznym. Korzystają z nich elektrownie słoneczne i przedsiębiorstwa produkujące nawozy sztuczne.

 Kompensatory tkaninowe będą przydatne przy budowie rurociągów, które narażone będą na pracę w wysokich temperaturach, powodujących napięcia i drgania. Dodatkową zaletą, która płynie z użycia tych właśnie kompensatorów, to znaczące obniżenie poziomu hałasu wpływające na komfort pracy w bliskim towarzystwie rurociągów.

Znakomita powłoka ochronna na auto<< >>Modele zgrzewarek do metalu